Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby

Basketbalistky čeká duel s Řeckem. Dáme do toho maximum, ujistila Andělová

České basketbalistky čeká po porážce s Německem další kvalifikační utkání před ME. Proti Řecku navíc mají dostat šanci k premiéře v národním týmu i mladé hráčky. "Dostanou příležitost se ukázat, Řecko by mělo být zhruba na naší úrovni," uvedla trenérka Romana Ptáčková. 

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalistky čeká kvalifikační utkání na ME s Řeckem

S Řeckem se Češky utkaly v červnu na EuroBasketu v základní skupině v Tel Avivu a vyhrály 79:76. Z třináctičlenného kádru pro duel v Chalkidě u toho byly Zeithammerová, kapitánka Natálie Stoupalová, Gabriela Andělová, Emma Čechová a Veronika Voráčková.

"Máme úplně jiný kádr, jsou tu mladé holky, které nemají se seniorskou reprezentací zkušenosti. I v Řecku to bude hodně náročný zápas, ale budeme se snažit do toho dát maximum," prohlásila rozehrávačka Andělová. Řekyním bude kvůli zranění kolena chybět pivotka Mariella Fasulaová ze Salamanky. "Takže budou trošku oslabené pod košem. I malé hráčky mají kvalitní, takže pro nás to bude jen zkušenost."

Řecko ve skupině I, v které hrají pořadatelské země a jistí účastníci ME v roce 2025, ve čtvrtek podlehlo v Itálii 67:76. Nezabránila tomu ani 21 body další řecká opora Artemis Spanuová z Bourges.

Pro řadu českých hráček bude zápas další cennou zkušeností na mezinárodní scéně a z nepovedeného duelu s Německem se chtějí poučit. "Musíme dát hlavu nahoru a víc spolu komunikovat. Myslím, že by to mohlo být v Řecku lepší. Říkaly jsme si také, že by ten zápas mohl být o něco lehčí. Samozřejmě nějaký skauting a video teprve mít budeme, takže se na ně snad dobře připravíme," podotkla pivotka Anežka Kopecká.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články