Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Basketbalistky Brna utrpěly opět debakl od Madridu

Brno - Basketbalistky Friska Brno utrpěly ve 12. kole Evropské ligy domácí debakl od Rivasu Madrid 52:81. Brňanky stejně jako v první vzájemném duelu ve Španělsku, kde prohrály 70:112, propadly hned v úvodní čtvrtině a už se nedokázaly do zápasu vrátit. České vicemistryně jsou s jedním vítězstvím stále na posledním místě tabulky skupiny C. Na výhru čekají Brňanky už osm utkání.

Oddechový čas Brna
zdroj: www.bkzabiny.cz autor: Carlos Novotný

Domácí hráčky začaly proti favoritovi ustrašeně a bez sebevědomí. Trápily se v koncovce, chybovaly v rozehrávce a neprosadily se ani v podkošových soubojích. Po první čtvrtině prohrávaly 9:25, tedy ještě výrazněji než v listopadu v Madridu (14:27).

Střelecká úspěšnost Brňanek v prvním poločase nedosáhla ani třiceti procent, doskočily jen 13 míčů oproti 28 ziskům soupeře. Pouze americká rozehrávačka Thomasová se nebála na sebe vzít střeleckou zodpovědnost.

Madrid těžil zejména z výborného výkonu Američanky Carsonové, autorky 25 bodů, kterou dobře doplňovaly Nichollsová s Jonesovou. Právě jejich zásluhou hráčky Madridu zaznamenaly ve druhé čtvrtině šňůru 12 bodů, po níž hostující tým vedl už 41:11.

O osudu zápasu bylo rozhodnuto a teprve nyní z brněnských hráček jako kdyby spadla nervozita. Soupeř nepolevil v úsilí, přesto Brňanky srovnaly krok. Střelecky se chytla Pecková, nakonec nejlepší domácí střelkyně s 14 body, domácí basketbalistky zlepšily i doskakování a zpřesnily obranu. Španělský tým přece jen začal hrát lehkovážněji a třetí čtvrtinu dokonce prohrál 10:13. Jeho jasnou výhru to ale ohrozit nemohlo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy