Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Basketbalistky Brna prohrály v Krakově 74:78

Krakov (Polsko) - Basketbalistky Frisco Sika Brno prohrály v prvním čtvrtfinále Evropské ligy v Krakově s domácí Wislou 74:78. Přitom po většinu utkání měly hru pod kontrolou, několikrát získaly desetibodový náskok a po změně stran dokonce vedly o 15 bodů. V závěru ale podlehly tlaku soupeřek i bouřlivému prostředí a náskok neudržely. Druhé utkání se hraje v pátek v Brně.

"Byl to z naší strany hodně nešťastný zápas, prohráli jsme nezaslouženě," posteskl si po utkání trenér Brňanek Jan Bobrovský. "Měli jsme hodně střeleckých šancí, v koncovce se nám ale přestala dařit střelba a chybovali jsme. Několikrát jsme v závěru mohli zápas otočit, zradila nás však střelba za tři body a dvakrát jsme ztratili míč," uvedl kouč.

Stejně jako v obou osmifinálových zápasech v Madridu při absenci zraněných opor Žirkové a Kulichové odehrály Brňanky celé utkání pouze v šesti hráčkách. "Hrály výborně, ale v závěru se už projevila únava. Přitom jsme po většinu zápasu soupeřky kombinačně přehrávaly," řekl Bobrovský.

Dařilo se rozehrávačce Šakirovové

Jednou z hlavních postav v brněnském týmu byla rozehrávačka Jelena Šakirovová, která předcházejících pět sezon odehrála právě v Krakově. Před utkáním dostala od místních funkcionářů velkou kytici a polští fanoušci jí připravili bouřlivé uvítání. "Prostředí ji vybudilo k velkému výkonu, na rozehrávce hrála fantasticky. Dobře střílela Vítečková," uvedl Bobrovský.

Brňanky zaskočily soupeřky hned v úvodu klidem a pohodou. Rychle získaly náskok 19:11 a ve 24. minutě vedly dokonce 54:39. Ještě čtyři minuty před koncem byl stav nerozhodný 72:72. Teprve 16 sekund před koncem dala definitivní pojistku na vítězství Krakova dvěma body bývalá hráčka USK Praha Američanka Burseová.

Wisla Krakov - Frisco Sika Brno 78:74 (19:19, 34:43, 56:62)

Nejvíce bodů: Kobrynová, Burseová, Castro-Marquezová po 18, Cohenová 13 - Vítečková 22, Škerovičová 20, Bonnerová 17. McWilliamsová 8. Rozhodčí: Kokainis (Lot.), Halliko (Est.), Anderssonová (Fin.). Trestné hody: 13/8 - 20/16. Fauly: 18:14. Trojky: 6:6. Diváci: 3 000. Stav série: 1:0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy