Následuje
Magazín českého snowboardingu

Basketbalisté zakončili přípravu na ME výhrou i bez Welsche

Brusel - Čeští basketbalisté v generálce před mistrovstvím Evropy zvítězili v Bruselu nad domácí Belgií 83:68. Soupeři oplatili středeční porážku o 13 bodů, i když kvůli podvrtnutému kotníku nehrál Jiří Welsch. V přípravě na evropský šampionát zaznamenali svěřenci trenéra Pavla Budínského druhé vítězství, pět zápasů prohráli.

Česká basketbalová reprezentace
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

O vítězství nad Belgií rozhodli čeští hráči v poslední čtvrtině. Tentokrát diktovali po celý zápas tempo hry, opět se však trápili při střelbě trestných hodů.

"Jsem rád za výhru v posledním utkání. Myslím, že důvodem, proč jsme vyhráli, byla včerejší porážka. Udělali jsme spoustu jiných a lepších rozhodnutí, trochu lépe jsme se na to připravili a na hráčích bylo vidět mnohem větší odhodlání a chuť Belgii vrátit porážku," uvedl kouč Budínský.

Potěšilo ho, že se do hry úspěšně zapojil navrátilec po zranění Petr Benda. "Na druhou stranu jsme šetřili Jirku Welsche, který má drobné zranění, tak jsme nechtěli nic riskovat," řekl trenér.

Belgie - Česko 68:83 (19:21, 34:38, 57:60)

Body: Mukubu 17, Driesen 15, Moors 12, Hervelle 11 - Bartoň 17, Satoranský 14, Jelínek 12, Benda 9, Hruban 8, Pumprla a Veselý po 7, Houška 6, Balvín 3. Trestné hody: 21/15 - 30/18. Fauly: 22:24. Trojky: 3:7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy