Basketbalisté Washingtonu si poradili s Milwaukee 102:90

Milwaukee (USA) - Basketbalisté Washingtonu vyhráli v pondělním utkání NBA na palubovce Milwaukee 102:90. Washington zvítězil počtvrté za sebou a pojedenácté z posledních 18 utkání. Naopak skončila vítězná šňůra Bostonu, který podlehl Charlotte 91:94.

Na výhře v Milwaukee měl největší podíl náhradník Bradley Beal, který nastřílel 28 bodů, což je v této sezoně klubový rekord. Dařilo se i Brazilci Nenému, jenž nasbíral 21 bodů a 13 doskoků.

"Štve nás, že přichází přestávka, překazí totiž náš rozjezd. Alespoň máme šanci trochu si odpočinout a po pauze se vrátit soustředění a se stejným myšlením," řekl Beal k blížící se pauze pro Utkání hvězd, která začne po středečních zápasech.

Utkání Chicago - San Antonio
zdroj: AP

Sedmizápasovou vítěznou šňůru Bostonu překazil až nejhorší tým celé NBA Charlotte Bobcats. Kevin Garnett přitom dvě minuty před koncem posunul favorizované Celtics do vedení 91:87, ale zbytek utkání ovládli Bobcats poměrem 7:0. Vítězný koš vstřelil 25 vteřin před koncem Ramon Sessions, jeho spoluhráč Bradley Mullens si připsal 25 bodů a 18 doskoků.

Brooklyn Nets zvítězili v Indianě 89:84 po prodloužení, i když v jejich sestavě scházel rozehrávač Deron Williams kvůli problémům s kotníky. Pacers prohráli na svém hřišti dvě utkání za sebou poprvé od loňského února.

Domácí vedli minutu a půl před koncem normální hrací doby o čtyři body, ale netrefili poslední čtyři pokusy z pole, čímž dali soupeři šanci vyrovnat. Nets začali prodloužení šňůrou 9:3, čímž rozhodli o výhře. Vítěze vedl Brooke Lopez s 25 body, Reggie Evans doskočil 22 míčů.

Josh Smith dovedl Atlantu k výhře 105:101 v Dallasu, nasbíral 26 bodů, 13 doskoků a šest asistencí. Hawks zvítězili teprve podruhé z posledních deseti utkání na soupeřově hřišti.

Výsledky

Charlotte - Boston 94:91, Chicago - San Antonio 89:103, Cleveland - Minnesota 92:100, Dallas - Atlanta 101:105, Detroit - New Orleans 86:105, Indiana - Brooklyn 84:89 po prodl., Milwaukee - Washington 90:102 (Veselý za hosty nenastoupil), Philadelphia - LA Clippers 90:107.