Basketbalisté Ústí porazili v prodloužení Opavu

Praha - Basketbalisté Ústí nad Labem si po úvodní porážce s mistrovským Nymburkem připsali ve druhém kole vítězství nad jiným medailistou z minulého ročníku. Na domácí palubovce Severočeši porazili obhájce bronzu z Opavy 90:76, byť až po prodloužení. Druhé výhry si na úvod sezony připsaly Pardubice, Prostějov a Svitavy.

Opava v Ústí téměř celou dobu prohrávala, ale v poslední minutě ji Sokolovský svojí pátou trojkou v zápase poslal poprvé do vedení. Nejlepší střelec utkání Laroche, autor 22 bodů, ale deset sekund před koncem rovněž z tříbodové vzdálenosti vyrovnal na 70:70 a prodloužení už zcela ovládli domácí.

Pardubice si poradily 79:70 s Děčínem, který na východě Čech selhal střelecky. "Nehráli jsme úplně špatně, ale k našemu většímu sebevědomí a euforii nás brzdilo velice špatné procento střelby (29 %). Proti 46 procentům domácích to byl hlavní faktor, proč jsme tady prohráli," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

Svitavy vyhrály 83:71 v Jindřichově Hradci, kde v minulé sezoně ani jednou neuspěly. Vicemistrovský Prostějov potvrdil roli favorita v Brně. Hanáci zvítězili 91:66, ale výraznou převahu měli prakticky jen ve třetím hracím období, které ovládli poměrem 26:7.

Ještě větším rozdílem si první výhru v sezoně připsala Ostrava, jež deklasovala 99:66 Kolín. Nové huti se v první čtvrtině povedla od stavu 13:13 šestnáctibodová šňůra a od té doby zápas kontrolovala. Dougherty přispěl k domácímu úspěchu 22 body.

Výsledky 2. kola basketbalové ligy mužů

Ostrava - Kolín 99:66 (31:15, 56:33, 79:55)

Nejvíce bodů: Dougherty 22, Rohde 20, Zbránek 19, Muirhead 13, Dedek 11 - Chán 16, Ličartovský 13, Faifr 11. Fauly: 14:24. Trestné hody: 18/14 - 7/5. Doskoky: 28:31. Trojky: 9:7.

Ústí nad Labem - Opava 90:76 po prodl. (23:16, 40:29, 55:43, 70:70)

Nejvíce bodů: Laroche 22, Pecka 16, Rahon a Vette po 16, Čarnecký 13 - Šiřina 20, Sokolovský 19, Blažek 15. Fauly: 18:27. Trestné hody: 34/23 - 14/11. Doskoky: 47:31. Trojky: 5:13.

Pardubice - Děčín 79:70 (22:16, 42:31, 58:49)

Nejvíce bodů: Pandula 15, Bohačík 13, Příhonský 12 - Landa 15, Tucker 12, Jelínek 10. Fauly: 27:25. Trestné hody: 22/16 - 37/29. Doskoky: 41:34. Trojky: 9:5.

Brno - Prostějov 66:91 (17:23, 40:43, 47:69)

Nejvíce bodů: Marič 14, Zachrla 12, Šmíd a Krakovič 11 - Talley 18, Nečas a Šteffel 16, Tomanec 11. Fauly: 22:22. Trestné hody: 20/13 - 22/17. Doskoky: 40:40. Trojky: 3:4.

Jindřichův Hradec - Svitavy 71:83 (14:27, 33:38, 51:58)