Basketbalisté Ústí porazili Děčín poslední střelou, Pardubice táhl Vyoral

Dramatické zápasy se hrály v 9. kole ligy basketbalistů. Košem v předposlední vteřině rozhodl Ladislav Pecka o výhře Ústí nad Labem nad Děčínem 73:71. Přitom domácí hráči po poločase stále prohrávali, ale v samotném závěru dokázali vyrovnat a v dramatickém finiši rozhodli. Jen o bod porazily Pardubice Svitavy 78:77. V Praze zápas USK – Kolín 95:87 řešilo až prodloužení. Naopak jednoznačné bylo utkání Olomoucka s Ostravou, kterou Hanáci porazili 109:62.

Šimon Ježek z Děčína zakončuje nájezd na koš
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Ústí porazilo Děčín v lize počtvrté z posledních pěti zápasů. Nejlepším střelcem vítězů byl Spencer Svejcar s 23 body. V poraženém týmu zaznamenal Lamb Autrey 22 bodů a 10 doskoků.

Dokonce o jediný bod porazily Pardubice tým Svitav 78:77 a vystřídaly ho na třetím místě. Hosté dlouho vedli, ale půl minuty před koncem Tomáš Vyoral otočil skóre na 74:73 a závěr zvládli lépe domácí. Vyoral se podílel na výhře 26 body.

V dalším vyrovnaném utkání USK Praha udolal Kolín až po prodloužení 95:87. Nastavenou pětiminutovku ovládli domácí už jednoznačně 16:8. Nejlepším střelcem zápasu byl Igor Marič, který přispěl k vítězství 23 body. Double double zaznamenal Ondřej Sehnal za 21 bodů a 11 asistencí.