Basketbalisté Svitav si upevnili druhé místo, Nymburk vyhrává nadále

Basketbalisté Svitav v pátém kole ligové nadstavby porazili poslední tým skupiny A1 Brno 78:66 a upevnili si druhé místo za suverénním Nymburkem. Ten zdolal Pardubice 83:77 a připsal si 36. výhru v řadě. O třetí příčku přišlo Ústí nad Labem, které podlehlo v Opavě 60:87. Před Slunetu se dostalo Olomoucko díky výhře 90:71 nad Děčínem, který utrpěl sedmou porážku v řadě.

Svitavy vyhrály proti Brnu všechny čtvrtiny, ale v poločase vedly jen o tři body a zápas definitivně zlomily až po pauze. Tahounem domácích byl Puršl, který zaznamenal 17 bodů a 11 doskoků.

Tuři zvítězili potřetí za sebou. Stejně dlouhou úspěšnou sérii má za sebou Opava. Úřadující vicemistr zápas proti Ústí nad Labem zvládl, i když mu stále chybí reprezentační rozehrávač Šiřina. Slezané se mohli opřít o pět dvouciferných střelců, 19 bodů dal Kouřil.

Olomoucko v duelu s Děčínem táhli Douglas, který si připsal 22 bodů a 11 doskoků, a Mikulič, autor 21 bodů.

Úřadující šampiony z Nymburku střelecky táhl Vojtěch Hruban, který si připsal 18 bodů, o dva méně nasbíral Bracey Wright. Nejpřesnější mušku měl ale v Nymburce hostující Ondřej Kohout, který dal 24 bodů. Reprezentační pivot byl hlavní postavou druhé půle a držel Pardubice ve hře až do koncovky.

Ještě šest minut před koncem byl rozdíl pouhých pět bodů, pak dal ale Hruban důležitou trojku a šňůrou 7:0 získal obhájcům titulu dvouciferné vedení. Hosté ještě půl minuty před koncem snížili na čtyři body, Nymburk si ale vedení pohlídal.

Trenér Nymburka Oren Amiel si posteskl, že se týmu dnes nedařila střelba podle představ. "Ale musíme také ocenit výkon Pardubic, které odvedly v obraně dobrou práci. Vždy byly u našich střelců a nedávaly nám volné střely," uvedl Amiel.

"Můžeme odejít s hlavou nahoře. Byl to dobrý výkon a nechybělo moc a mohli jsme urvat i vítězství. Chyběli nám ti tři zranění hráči, což se odrazilo na tom, že nám došla energie a dovolili jsme soupeři lehké doskoky," řekl Kohout.