Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Basketbalisté se v roli modelů představili v národních barvách

Čeští reprezentanti mají za sebou zajímavou zkušenost. Vyzkoušeli si totiž roli modelů, když představili novou kolekci obleků pro světový šampionát, který je čeká od konce srpna v Číně.

Česká basketbalová reprezentace v novém outfitu
zdroj: PR autor: ČBF/Václav Mudra

Byla to velká show. Úderem 15. hodiny se po eskalátorech spustili v obchodním centru dvoumetroví borci až na jednoho stejně odění do kostkovaných obleků. Jediným, kdo se v outfitu lišil, byl trenér Ronen Ginzburg.

"Byl jsem hrozně nervózní, protože jsem počítal schody a zmatkoval. Jakmile jsem zvládl první překážku, tak už jsem byl skvělý," usmíval se pivot Jaromír Bohačík.

"Byl to skvělý pocit, ale doufám, že to bylo naposledy," žertoval kapitán Pavel Pumprla. "Pro zpestření je to fajn, ale že by to bylo něco, co by mě lákalo dělat vícekrát... Spíš jsem se těšil na oblek. Je to něco jiného, než na co jsme zvyklí, člověk se v tom i jinak cítí. Já jen doufám, že se dostanu do situace, abych mohl oblek nosit častěji," má jasno, kam chce směřovat svůj život po kariéře sportovce.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští basketbalisté se před mistrovstvím světa hodili do gala

Na výběru modelů se měrou vrchovatou podílela jedna z hlavních opor Vojtěch Hruban. Ten dnes slyšel od spoluhráčů pochvalu. "Splnilo to moje očekávání. Vypadáme v tom dobře a není to nudné. Každý si toho všimne a uvidí, že to není business trip, ale sportovní tým. Takže to je přesně to, co jsem chtěl. Pochvala od spoluhráčů samozřejmě zahřeje u srdíčka. Uvidíme, co na to řeknou Saty s Veselkou, až přijedou," vtipkoval s odkazem na největší hvězdy týmu.

Slovy uznání nešetřil ani Patrik Auda. "Oblek se mi líbí hodně. S těmi bílými botami to vypadá sportovněji a je to takové oživení, když nejde jen o klasické černé sako. Určitě to je zábavnější," uvedl.

Úspěšnou kvalifikaci zakončí česká reprezentace posledním dvojzápasem až v tomto týdnu - ve čtvrtek v Pardubicích přivítá Bosnu a Hercegovinu a v neděli nastoupí ve Francii.

Hlavní zprávy