FIS MČR Horní Mísečky

Basketbalisté Prostějova udrželi pro nadstavbu čtvrté místo

Praha - Basketbalisté Prostějova udrželi čtvrté místo po základní části ligy, kterou uzavře pondělní dohrávka mistrovského Nymburku s Jindřichovým Hradcem. Hanáci, i když odehráli celý zápas jen v sedmi, porazili USK Praha doma suverénně 94:76.

Basketbalisté Nymburka znovu porazili ve finálové sérii Prostějov
zdroj: ČT24

Prostějov po první čtvrtině vedl 23:19, ale vysokoškoláci zapracovali na eliminaci útočného doskoku a především díky Menovi srovnali na poločasový stav 40:40. Jenže Orli během pěti útoků odskočili na rozdíl 12 bodů a vytvořili si klíčový náskok.

"Tahle porážka je hodně mrzutá. V prvním poločase to bylo vyrovnané jak herně, tak na body. Přestože jsme nehráli dobře, drželi jsme s Prostějovem krok. Špatně jsme začali ve třetí čtvrtině, kdy nám díky trojkám odskočili o více bodů," řekl americký trenér USK Ken Scalabroni.

Stejně jasně dominoval druhý tým tabulky Pardubice v utkání s Jindřichovým Hradcem 88:65, třetí Ostrava dnes měla volno. Šestý Kolín zakončil základní část výhrou o pět bodů nad Svitavami (85:80).