Následuje
Volejbalový magazín

Basketbalisté prohráli v Maďarsku, rozhodne poslední zápas

Szolnok (Maďarsko) - Čeští basketbalisté prohráli v předposledním utkání baráže basketbalového mistrovství Evropy v Maďarsku 55:70 a propásli možnost zajistit si v předstihu udržení v elitní divizi A. Místo toho budou muset ve čtvrtek uspět v klíčovém zápase na Ukrajině. O výhře Maďarů rozhodla především dobrá střelba trojek, jichž dali deset, zatímco Češi za celý zápas ani jedinou.

Češi sice do zápasu nevstoupili zle a prvních osm minut se tahali s Maďary o vedení, pak se ale urputná defenzivní bitva plná agresivních obran i nepřesností změnila v maďarskou střeleckou parádu. Během následující minuty zapadly do českého koše tři trojky, ze skóre 7:7 bylo rázem 16:9 a český tým znejistěl. Navíc Maďarům se v podobném duchu vedlo i ve druhé čtvrtině, kdy měli dokonce stejně vysokou úspěšnost střelby dvojek i trojek, těsně nad čtyřiceti procenty. 

Zato svěřenci trenéra Michala Ježdíka hráli špatně a s maďarskou obranou si vůbec nevěděli rady. Kupili nepřesné pokusy o střelbu z dálky, zbytečné ztráty a vše ještě podtrhli stejně mizernou střelbou trestných hodů, jichž proměnili stěží polovinu. Naopak domácím jakoby vše hrálo do karet a ve druhé i třetí čtvrtině dokázali skórovat současně se závěrečným klaksonem. 

Málo platné bylo českým hráčům, že do poslední čtvrtiny doslova vlétli, během minuty nasázeli tři koše a díky zlepšenému výkonu Sokolovského dotahovali. Vždy, když bylo potřeba, si Maďaři pomohli přesnou trojkou. Čechům se sice podařilo alespoň stáhnout rozdíl o deset bodů, což může za určitých okolností hrát v tabulce skupiny roli, jenže výhra Ukrajiny v Estonsku 75:72 je postavila před nutnost ve čtvrtek v Kyjevě vyhrát.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy