Diamantová liga 2024

Basketbalisté Philadelphie předvedli v Miami vítězný obrat

New York – Velký obrat předvedli v NBA basketbalisté Philadelphie. Nejhorší tým zámořské soutěže v úterním utkání v Miami prohrával ve třetí čtvrtině o 23 bodů, nakonec však zvítězil 91:87 a poprvé v sezoně dokázal vyhrát dva zápasy za sebou.

Radost basketbalistů Philadelphie
zdroj: AP autor: Hannah Foslien

"Hodně nečekané vítězství a ještě za velmi neobvyklých okolností," řekl trenér 76ers Brett Brown, který měl k dispozici jen osm hráčů, ostatní vyřadila nemoc, zranění, nebo změny na soupisce. "Horší už to být nemohlo," poznamenal hořce autor 23 bodů Miami Dwyane Wade.

Domácí vedli ještě v polovině třetí čtvrtiny 69:46 a nic nenasvědčovalo tomu, že by Philadelphia, jenž do sezony vstoupila 17 porážkami za sebou, mohla skóre otočit. Jenže ve zbytku zápasu hosté přestříleli Miami 45:18.

"Prostě jsme bojovali až do konce. Prohrávali jsme, takže jsme ani neměli moc na výběr. Času bylo dost, tak jsme to zkusili otočit," přidal Michael Carter-Williams, který se na výhře Philadelphie podílel 20 body.

Proti favoritovi uspěl také další celek, kterému se příliš nedaří. Los Angeles Lakers porazili v kalifornském derby vedoucí tým ligy Golden State 115:105. Domácí uspěli i bez odpočívajícího Kobeho Bryanta a už v první čtvrtině si vypracovali dvouciferné vedení a náskok udrželi až do konce.

Výsledky úterních zápasů NBA:

Atlanta - LA Clippers 107:104, Brooklyn - Denver 102:96, Cleveland - Minnesota 125:104, Indiana - New Orleans 96:84, LA Lakers - Golden State 115:105, Miami - Philadelphia 87:91, Milwaukee - Charlotte 101:108, Oklahoma City - Portland 111:115 po prodl., Orlando - Boston 100:95, Phoenix - Dallas 124:115, Washington - Chicago 91:99.