Lyžování ČR 2024

Basketbalisté Pardubic druhé semifinále ubojovali

Pardubice - Basketbalisté Pardubic vyrovnali semifinálovou sérii s Děčínem. Ve druhém utkání série dokázali využít domácího prostředí a zvítězili 72:63 a do Děčína pojedou za stavu 1:1 na zápasy. Děčín v této sezoně vyhrál jediný z šesti zápasů s Pardubicemi. V prvním semifinále předvedli hosté v Pardubicích velmi dobrou defenzivu, ale ve druhém zápase už to zopakovat nedokázali. Ve druhém utkání semifinále potvrdili hráči Nymburka opět roli favorita, zdolali Opavu 117:51 a vedou už 2:0 na zápasy.

Pardubický basketbalista Dušan Pandula
zdroj: ČTK/Kolařík Stanislav

V Pardubicích se hrál znovu vyrovnaný zápas. Domácí v závěru prvního poločasu
odskočili soupeři o jedenáct bodů po trojce nejlepšího střelce zápasu a autora 21 bodů Lamba Autreyho (34:23). Ve třetí čtvrtině šli do vedení zase hosté, jenže v koncovce této části hry trefil tři trojky za sebou Viktor Půlpán a domácí už pak soupeře udrželi na distanc.

"Zápas se vyvíjel jako na houpačce. Jednou jsme byli nahoře my a jednou Děčín. Bojovalo se, bylo tam mnoho osobních soubojů. Důležité bylo, že jsme z těch soubojů neuhnuli," řekl  trenér vítězů Tomáš Bartošek.

I přes porážku byl spokojený také děčínský kouč Pavel Budínský. "Pro nás to bylo další dobré utkání, které bylo plné neuvěřitelných zvratů, neuvěřitelných situací a zajímavých soubojů. To je play off a je bomba se na to dívat. My jsme dneska měli velké potíže tím, že v prvním poločase měl náš rozehrávač Tomáš Vyoral čtyři osobní chyby, takže jsme ho museli logicky stáhnout ze hry," konstatoval.

V Nymburce byl zápas opět rozhodnut brzy. Obhájci titulu v prvním poločase nastříleli 59 bodů, jen o tři méně než ve čtvrtek, a úvodní dvacetiminutovku vyhráli o 37. Osm nymburských hráčů skórovalo dvojciferně, na doskoku domácí předčili Opavany rovněž drtivě 53:32.

Třetí zápasy jsou na programu v sobotu v Děčíně a Opavě.

Pardubice - Děčín 72:63 (21:18, 34:28, 49:45) Nejvíce bodů: Autrey 21, Půlpán 12, Švrdlík 11, Pandula 10 - P. Houška 16, Šiška 13, Pomikálek 8. Stav série: 1:1.     Nymburk - Opava 117:51 (29:12, 59:22, 94:39) Nejvíce bodů: Hall 16, Hruban 14, Kříž 13, Meier a Peterka 11, Allen, Benda a Holt po 10 - Blažek 15, Klečka 10, Bujnoch 7. Stav série: 2:0.     Skupina o udržení - 6. kolo: Jindřichův Hradec - Ostrava 88:69 (22:7, 51:31, 74:52)  Nejvíce bodů: Tawiah 26, Fait 18, Šoula 15 - Canada 25, Bratčenkov 15, Š. Svoboda 11. Pořadí: 1. Ostrava 53, 2. Jindřichův Hradec 53, 3. Brno 52, 4. Prostějov 46.