ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Basketbalisté Ostravy dali 19 trojek a těsně zaostali za rekordem

Praha - Celkem 19 trojkových pokusů proměnili basketbalisté Ostravy v duelu 26. kola NBL proti Pardubicím, v němž vyhráli 87:85 po prodloužení. O jedinou trojku tak zaostali za absolutním rekordem české ligy, o který se dělí Děčín (z roku 2003) a Sparta (2004).

Ostravští basketbalisté
zdroj: ISIFA autor: Radek Kalhous

Přesná střelba z dálky držela Ostravu celý zápas a Amesova trojka devět vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny zajistila domácím také prodloužení. V něm se hráči Ostravy trefili ještě dvakrát za tři body a nakonec slavili vítězství. Hlavní podíl na kanonádě měl Američan Chedwick Barnes, který zaznamenal sedm trojek a celkem 21 bodů.

Ostrava, která dosud prohrála jen s vedoucím Nymburkem, tak dál drží druhé místo v tabulce. Třetí Prostějov překvapivě prohrál 82:97 na palubovce nováčka soutěže Jindřichova Hradce. Domácí Jan Tomanec k tomu přispěl 28 body a deseti doskoky.