Lyžování ČR 2024

Basketbalisté Opavy se z karantény vrátili výhrou, Kolín naopak padl v Brně

Po třítýdenní přestávce kvůli nákaze koronavirem si basketbalisté Opavy opět zahráli zápas a návrat to byl povedený. Slezané vyhráli 91:84 v Pardubicích a upevnili si druhé místo v tabulce ligové nadstavby. Třetí Kolín, který rovněž nastoupil poprvé po ukončení karantény, podlehl 77:84 v Brně.

Basket Brno - BC GEOSAN Kolín

Slezané před vynucenou přestávkou prohráli čtyři z pěti ligových zápasů a hrozilo jim, že o druhou příčku přijdou. V Pardubicích ale měli hosté utkání od druhé čtvrtiny pod kontrolou.

Ziskem 17 bodů a osmi asistencí se na vítězství podílel nelepší střelec soutěže Jakub Šiřina. V dresu posledních Pardubic si připsal 18 bodů a devět doskoků Dominez Burnett.

Kolín do prvního utkání po 23 dnech vstoupil dobře a v průběhu druhé čtvrtiny si vybudoval až desetibodový náskok. Postupně o něj však přišel a utrpěl teprve druhou porážku v posledních 12 ligových zápasech.

Brnu k prvnímu vítězství po pěti porážkách pomohl 22 body Javion Blake, Šimon Puršl přidal 14 bodů a deset doskoků. Nejlepším střelcem utkání byl s 23 body hostující Lee Skinner.