Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví 2024

Basketbalisté Opavy prohráli ve Vilniusu a v Lize mistrů dál čekají na výhru

Basketbalisté Opavy utrpěli i ve třetím utkání v Lize mistrů vysokou porážku. V hale Rytasu Vilnius prohráli 63:99 a zůstali v základní skupině B bez jediného vítězství na posledním, čtvrtém místě. Slezanům nestačilo 14 bodů kapitána Jakuba Šiřiny, který všechny koše zaznamenal v prvním poločase a utkání nedohrál kvůli zranění. Nejlepšími střelci domácího celku byli Martynas Echodas a Lukas Uleckas s 15 body.

Jakub Morkáň z Opavy
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Úřadujícím českým šampionům se vzdálila naděje na postup do další fáze soutěže. Ze čtyřčlenné skupiny postoupí tři týmy. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Petra Czudka 29. listopadu ve Francii proti Dijonu.

"My si pořád nemůžeme zvyknout na tu agresivitu, která je. Máme problém udržet míč, někdy ho až lajdácky ztrácíme. Kluci na to nejsou úplně zvyklí. I když je to třetí zápas, pořád děláme takovéto ztráty. Co se píská v naší lize, to se tady nepíská. Je to pro kluky škola, jak se to tu hraje od podlahy," řekl Czudek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rytas Vilnius – Opava

Opava na rozdíl od předchozích dvou vysokých porážek s Patrasem (66:115) a Dijonem (67:104) zachytila ve Vilniusu úvod.

V první čtvrtině vedli Slezané 12:11. Litevský celek ale poté díky osmibodové šňůře odskočil a úvodní část vyhrál 26:17.

Hosté se drželi ještě ve druhé části na dostřel a přiblížili se na tříbodový rozdíl (29:32). Litevský soupeř ale odpověděl desetibodovou sérií a na hlavní přestávku šel s osmibodovým vedením.

"V první půli jsme docela dodržovali taktiku. Škoda jen tří slepených trojek, po nichž nám soupeř odskočil. První čtvrtina jinak nebyla z naší strany špatná," uvedl Czudek.

"Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v našem výkonu. Opřeli jsme se o Kubu Šiřinu, který hrál velmi dobře," doplnil opavský kouč.

Druhý poločas se ale nesl jasně ve znamení domácího týmu. Rytas úvodní pasáž vyhrál 12:1, získal devatenáctibodové vedení a dál ho navyšoval. Třetí čtvrtinu vyhrál Rytas jasně 30:12 a definitivně zlomil odpor Opavy.

"Ve druhé půli skoro tři minuty nepadl koš. Oni odskočili a bylo vidět, že získali vítr do plachet. Fanoušci je hnali. Nám se bohužel zranil Kuba Šiřina a od té chvíle jsme trochu vyklidili pozice," konstatoval Czudek.

Opavský kapitán podle něj utrpěl výron v kotníku. "Uvidíme, jak to bude vážné. Druhý poločas a to zranění je kaňka na tom zápase. Litva jinak ukázala, co je pro ně sport číslo 1," ocenil bouřlivou atmosféru Czudek.

Slezané se v závěru snažili alespoň neinkasovat potřetí za sebou sto bodů. To se jim těsně povedlo, závěrečnou část přesto prohráli 11:21.

"Celý zápas jsme se také trápili na doskoku. Nevytvořili jsme tlak na náš útočný doskok a měli s ním problém i v obraně. Rozdíl pak byl ve ztrátách," dodal opavský kouč.

Rytas Vilnius – BK Opava 99:63 (26:17, 48:40, 78:52)

Nejvíce bodů: Echodas a Uleckas po 15, DeLaurier a Masiulis po 14 – Šiřina 14, Jurečka 13, Puršl 12. Fauly: 16:24. Trestné hody: 24/13 – 9/6. Trojky: 8:11. Doskoky: 47:34.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články