58. Rally Šumava Klatovy

Basketbalisté Opavy porazili v ligové nadstavbě Svitavy

Basketbalisté Opavy porazili i přes horší vstup do zápasu Svitavy 69:65 a v tabulce nadstavbové části A1 se posunuli na druhé místo o bod před Pardubice. Ty ale mají k dobru pondělní dohrávku s vedoucím Nymburkem.

Jakub Šiřina
zdroj: ČTK autor: Géla František

Opava prohrála úvodní čtvrtinu o šest bodů a stejné manko měla i po druhé části, v níž se hra vyrovnala. Ztrátu domácí smazali až v poslední čtvrtině, kterou ovládli 24:13.

"Vstoupili jsme do utkání nekoncentrovaně a to bylo okamžitě vidět. Byli jsme všude pozdě a soupeř toho náležitě využíval," kritizoval své svěřence trenér domácího týmu Petr Czudek.

Svitavy čekají na výhru na soupeřově hřišti už od 9. listopadu a tentokrát nebyly od úspěchu daleko. "My jsme hráli velmi dobře tři čtvrtiny, ale v té čtvrté jsme úplně propadli, když jsme její začátek prohráli osm nula," řekl hostující kouč Lubomír Růžička.

Stručně duel shrnul rozehrávač Turů Roman Marko. "Tři čtvrtiny všechno dobře a ve čtvrté vše špatně. To byl dnes náš výkon."

Střelecky Opavu táhli kapitán Jakub Šiřina s 18 body a Václav Bujnoch, který dal o bod méně a měl devět doskoků.

Ve skupině A2 uspěli v boji o dvě postupová místa do play-off hráči USK Praha a Kolína. Středočeský celek vede tabulku po výhře 82:71 v Brně, k níž 30 body přispěl Lee Skinner.

Pražané doma porazili Ostravu 87:75, na první místo se ale může v neděli vrátit Ústí nad Labem, které hostí poslední Jindřichův Hradec.