Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Basketbalisté Nymburka prohráli s Lublaní kvůli vlastním chybám

Pardubice - Basketbalisté Nymburka v Jadranské lize počtvrté v řadě prohráli. V Pardubicích nestačili na již jistého osmifinalistu Evropské ligy Olimpiji Lublaň, podlehli v konečném výsledku 72:85 a patří jim až deváté místo v tabulce. Doplatili především na řadu chyb a ztrátu 18 míčů, což soupeř tvrdě trestal. Nymburk přitom proti favoritovi začal velmi dobře a po celou první čtvrtinu si udržoval několikabodový náskok. Pak však začal hostům vycházet systém clon. Nymburk navíc kupil chybu za chybou a sám se připravoval o šanci udržet s Lublaní krok.

Ve druhé půli se českému šampionovi nedařila ani obrana, čímž umožnil soupeři dát několik jednoduchých košů. Slovinci si vytvořili až sedmnáctibodový náskok a v klidu si pohlídali důležité vítězství. "Nevyužili jsme příležitost, kdy jsme vedli v první čtvrtině o deset bodů. Pak jsme usnuli a nechali jsme hrát soupeře. Hráči jsou unavení, ale to není omluva. Soupeř je na tom stejně, možná má ještě náročnější program," řekl po utkání trenér Ronen Ginzburg.

Poprvé v sezoně se stalo, že čeští hráči Nymburku výrazně zastínili zahraniční posily. Nedařilo se rozehrávačovi Nissimovi ani křídlu Simmonsovi, kteří dali dohromady jen šest bodů. Také Lenzly se Štimacem se ocitli ve stínu českých hráčů v čele s Pumrlou, který dal 12 bodů. Připojil čtyři asistence a pět doskoků a byl nejlépe hodnoceným hráčem Nymburka. Výrazně mu pomáhali podkošoví hráči Nečas s Chánem. V týmu vítězů nastřílel 11 bodů bývalý nymburský hráč Goran Jagodnik.

Hlavní zprávy