Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Basketbalisté Nymburka porazili Zadar

Nymburk - Basketbalisté Nymburka doma jednoznačně přehráli Zadar 91:70 a připsali si osmou výhru, která je drží ve středu tabulky. Základní kámen k vysoké výhře Nymburka nad Zadarem byl položen na obranné polovině. Nymburk dobře bránil první tři čtvrtiny hry a ztratil pouze devět míčů. Převahu měl na domácí palubovce Nymburk nad Zadarem celý zápas. Ladislav Sokolovský byl s 16 body druhým nejlepším střelcem. Nejlepším hráčem utkání se stal Pavel Pumprla s 21 body. Nymburk se vyrovnal Zadaru i v doskakování. Čtyři hráči zaznamenali dvouciferný počet bodů. Za Zadar byl nejvíce úspěšný Marko Car se 16 body.

Nymburští basketbalisté
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

Chorvatský klub podvanácté prohrál a je předposlední. Druhé utkání po zranění odehrál i klíčový hráč Petr Benda, který se již rozehrává a dnes zaznamenal devět bodů.

Nymburk se opíral především o Pavla Pumprlu hrajícího ve výborné formě, nastřílel 21 bodů a dvacetibodovou hranici pokořil podruhé v sezoně. Za celý zápas minul jen tři střely z pole.

Domácí si vypracovali náskok ve druhé čtvrtině, ve které soupeři utekli na 12 bodů a postupně odstup od Zadaru ještě zvyšovali. Trenér Ronen Ginzburg si mohl dovolit dát větší prostor náhradníkům. Rozehrávač Pavel Slezák poprvé v Jadranské lize odehrál přes dvacet minut, což využil k tomu, aby nastřílel 11 bodů.

Nymburk může těšit, že Zadaru vrátil porážku z jeho hřiště a zároveň ušetřil důležité síly. Už v úterý čeká na českého mistra duel Evropského poháru ULEB na půdě Estudiantes Madrid.

Utkání Jadranské ligy basketbalistů - 17. kolo:

ČEZ Nymburk - KK Zadar 91:70 (15:14, 42:30, 67:46)

Nejvíce bodů: Pumprla 21, Sokolovský 16, Simmons 12, Slezák 11 - Car 16, Mason 13, Vladovič 11.

Fauly: 21:20.

Trestné hody: 15/12 - 17/12.

Trojky: 5:4.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy