Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Havaj - 40 let triatlonu

Basketbalisté Nymburka budou hrát v Jadranské lize

Nymburk - Basketbalisté Nymburka budou v příští sezoně hrát v prestižní Jadranské lize. Šestinásobný český mistr obdržel od vedení soutěže divokou kartu. "Jsme hrdí na to, že se zařadíme po bok Maccabi Tel Aviv a staneme se teprve druhým týmem mimo region Balkánu, který dostane šanci soutěž hrát. Množství basketbalového talentu, který historicky vyprodukovaly země bývalé Jugoslávie, jasně svědčí o kvalitách soutěže," uvedl prezident středočeského klubu Miroslav Jansta.

Nymburk by měl narazit i na Partizan Bělehrad, který patří k nejlepším celkům Evropské ligy. "Naším tajným přáním je, aby v dresu Partizanu setrval ještě jednu sezonu náš reprezentant Jan Veselý, což by nesmírně umocnilo atmosféru a atraktivitu vzájemného utkání," dodal Jansta.

Už dnes se ředitel Asociace ligových klubů (ALK) Zdeněk Bříza setká s představiteli Nymburka při utkání českých mistrů v Evropském poháru ULEB v Pardubicích proti Türku Telekom Ankara. V pátek by si obě strany při další schůzce měly sdělit už konkrétnější představy. "Momentálně zatím konkrétní představu nemáme, uvidíme, s čím přijde Nymburk. Ale obecně se dá říci, že by byla škoda, kdyby Nymburk jako momentálně nejlepší český klub hrál pouze v Adriatické lize a Evropském poháru ULEB a v domácí soutěži se neobjevil," řekl Bříza.

Nymburk sondoval možnost zapojit se do Jadranské ligy už loni, ale tehdy ještě neuspěl. Před soutěžním ročníkem 2010/11 však už na diplomatickém poli slavil vítězství. Středočeši si od účasti v Jadranské lize slibují, že je na zápasy Evropského poháru připraví lépe než česká soutěž, v níž už dlouho suverénně dominují.

Většinu zápasů Jadranské ligy chce Nymburk odehrát ve své hale. "To bude samozřejmě vyžadovat řadu úprav, aby odpovídala požadavkům," řekl Zídek. Jen proti třem euroligovým soupeřům, tedy Partizanu Bělehrad, Ciboně Záhřeb a Olimpiji Lublaň, by mužstvo nastoupilo v Pardubicích, kde hraje i zápasy Evropského poháru ULEB.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy