Touchdown

Basketbalisté Nového Jičína vyhráli Středoevropskou ligu

Kluž (Rumunsko) - Basketbalisté Nového Jičína vyhráli Středoevropskou ligu. Ve finálovém utkání v Rumunsku porazili domácí tým Mobitelco Kluž 81:78. Novojičínští začali slibně, první čtvrtinu vyhráli o osm bodů. Do poločasu však o náskok přišli a před závěrečným dějstvím už naopak vedl osmibodovým rozdílem domácí celek.

V dramatické koncovce však český tým opět dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Kluži nepomohlo k vítězství ani 33 bodů Zorana Krstanoviče, nejlepším novojičínským střelcem byl s 21 body Nerijus Varnelis.

Předloni skončil Nový Jičín v úvodním ročníku soutěže pro české, slovenské, maďarské, rakouské a rumunské kluby druhý, loni podlehl v duelu o třetí místo. Ve Středoevropské lize žen triumfovaly v neděli v Prešově basketbalistky Trutnova.