Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Basketbalisté na Litvu v přípravě nestačili, prohráli o 14 bodů

Vilnius - Čtrnáct bodů, takový byl rozdíl mezi českou a litevskou basketbalovou reprezentací. Ta předvedla především velmi dobrou obranu a vyhrála 69:55. Výsledek znamená, že Češi na přípravném turnaji ve Vilniusu obsadili třetí místo.

 

ČR - Litva
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Litevcům se především podařilo zamezit rychlé české hře a ucpali prostor pod košem. Češi se tak z postupného útoku museli tlačit do střelby z dálky, která se jim příliš nevedla. Nejlepším střelcem byl s 11 body Hruban, Litevce táhl s 23 body pivot Valančiunas, který je vycházející hvězdou Toronta v NBA.

"Byl to asi nejtěžší a nejtvrdší zápas, který jsme v přípravě odehráli. Hráli jsme na půdě Litvy, která je podle mě spolufavoritem mistrovství Evropy. Myslím, že jsme se herně soupeři vyrovnali. Velmi dobře jsme dneska bránili. Naše defenziva snesla nejpřísnější měřítka," hodnotil trenér Pavel Budínský.

Pavel Budínský:

"Bohužel jsme neměli takovou produktivitu v útoku, nedařila se nám střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. Myslím, že nás to dostatečně prověřilo a celý turnaj byl pro nás výbornou konfrontací s absolutní špičkou, která v Evropě je."

Po úvodní těsné výhře nad Ruskem hráči podlehli Finsku a nyní nestačili ani na domácí Litvu. Češi tak zatím mají v přípravě bilanci jedné výhry a čtyř porážek, ovšem všechny s týmy, které jsou ve světovém žebříčku před nimi. Před odjezdem na evropský šampionát se ještě příští týden dvakrát utkají s Belgií.

Přípravný turnaj basketbalistů ve Vilniusu před mistrovstvím Evropy:

Litva - ČR 69:55 (14:10, 30:24, 46:37).

Nejvíce bodů: Valančiunas 23, Javtokas 8, Kalnietis 7 - Hruban 11, Pumprla 10, Welsch a Jelínek po 7. Fauly: 17:18. Trestné hody: 22/17 - 8/8. Trojky: 4:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy