EP Benátky nad Jizerou

Basketbalisté Miami uspěli i v Milwaukee a mají 21. výhru v řadě

New York - Vítěznou jízdu basketbalistů Miami nezastavili ani hráči Milwaukee, kteří v pátek doma podlehli úřadujícím šampionům NBA 94:107. Miami vyhrálo jednadvacátý zápas za sebou a jedno vítězství je dělí od druhé nejdelší vítězné série v historii ligy, kterou v ročníku 2007/08 zaznamenal Houston. Rekord drží Los Angeles Lakers ze sezony 1971/72 s 33 výhrami v řadě.

Utkání Milwaukee Bucks - Miami Heat
zdroj: Getty Images autor: Gary Dineen

Bilanci Houstonu mohou obhájci titulu vyrovnat v nedělním duelu v Torontu, kde svou aktuální úspěšnou sérii 1. února odstartovali. Na vítězství v Milwaukee se výrazně podíleli LeBron James a Chris Bosh, kteří dali po 28 bodech. Třetí člen hvězdné trojice Heat Dwyane Wade nastřílel 20 bodů.

Los Angeles Lakers zdolali Indianu 99:93, i když se nemohli spolehnout na svou oporu Kobeho Bryanta. Hvězda týmu, která si o dva dny dříve v duelu s Atlantou poranila kotník, zkusila hrát. V první čtvrtině Bryant vyslal na koš čtyři nepřesné střely a poté usedl na lavičku, na které už zůstal. Pro pětinásobného šampiona NBA to byl teprve patnáctý zápas bez bodu v kariéře.

"Pořád to otéká a nemůžu na to stoupnout," uvedl Bryant ke svému zraněnému kotníku. K vítězství Lakers přispěl Dwight Howard 20 body a 12 doskoky.

Svůj náskok před Lakers si na sedmém místě Západní konferenci udržel Houston, který porazil Minnesotu 108:100, i když ve třetí čtvrtině prohrával už o 20 bodů. James Harden dal za vítěze 37 bodů.

Washington, potřetí za sebou bez Jana Veselého v sestavě, zvítězil nad New Orleans 96:87. Tahoun Wizards John Wall k tomu pomohl svým nejlepším střeleckým výkonem v sezoně, když zaznamenal 29 bodů.

Výsledky NBA

Atlanta - Phoenix 107:94, Dallas - Cleveland 96:86, Denver - Memphis 87:80, Golden State - Chicago 95:113, Houston - Minnesota 108:100, Indiana - LA Lakers 93:99, Milwaukee - Miami 94:107, Oklahoma City - Orlando 117:104, Toronto - Charlotte 92:78, Washington - New Orleans 96:87 (Veselý za domácí nehrál).