Následuje
Hokej den poté

Basketbalisté Lotyšska na úvod kvalifikace rozdrtili Japonce

Bělehrad - Nadcházející soupeři čaských basketbalistů Lotyši v kvalifikaci o účast na olympiádě v Brazílii jednoznačně přehráli Japonsko 88:48. Domácí Srbsko podle očekávání zdolalo Portoriko 87:81.

Kvalifikační zápas Lotyšska s Japonskem
zdroj: ČTK autor: AA

Japonci měli velké problémy s výškovou převahou soupeře. Navíc se trápili i se střelbou z dálky. To Lotyši stříleli velmi přesně, zejména Dairis Bertans, který už v první čtvrtině zaznamenal 15 ze svých 20 bodů. Od druhé části se k němu přidal i kapitán Janis Blums a už před poločasem vedli Lotyši o 29 bodů.

V poslední části už si Lotyši mohli dovolit hrát s náhradníky, přesto jejich náskok dál narůstal. Soupeře jasně převyšovali na doskoku (49:28), bloku (9:1), ale především v úspěšnosti střelby. Japonci trefili jen 15 procent svých tříbodových pokusů.

Vysoká prohra Japonska tak znamená, že Česku stačí k postupu do semifinále jakákoli výhra. Pokud chce český tým pomýšlet na prvenství v základní skupině, musí porazit i Lotyšsko.

Srbsko se v úvodu duelu s Portorikem trápilo s přesností střelby a středoamerický soupeř překvapivě ovládl první čtvrtinu, ale postupně se domácí výběr rozehrával. K pivotu Nikolovi Jokičovi se přidali další hráči a v poločase už Srbové vedli dvouciferným rozdílem.

Portoriku navíc docházely síly a Srbsko už si pohlídalo klidnou výhru, i když v závěru soupeř ještě snížil porážku na přijatelný rozdíl.

V turínském turnaji vyhrálo Řecko nad Íránem rovněž jednoznačně 78:53. Domácí Itálie se sice v první půli trápila s Tuniskem, ale třetí čtvrtinu vyhrála 22:2 a celý zápas 68:41.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy