Svět motorů

Basketbalisté Lakers jdou jako první do play off

New York - Basketbalisté Los Angeles Lakers potvrdili pozici nejlepšího týmu soutěže, když ve čtvrtečním duelu vyhráli na palubovce San Antonia 102:95. Zajistili si tím s předstihem jako první v Západní konferenci postup do play off. Domácí Spurs po většinu zápasu prohrávali o více než deset bodů, v závěrečné čtvrtině se ale svému soupeři přiblížili na dostřel. Francouz Tony Parker ještě dvě minuty před koncem tříbodovým pokusem snížil na 93:95, rozhodující slovo měla ale největší hvězda Lakers Kobe Bryant. Jedna z největších hvězd je i letos žhavým kandidátem na cenu pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

Těžké časy zažívají hráči Phoenixu, kterým se značně vzdaluje vidina play off. S Clevelandem prohráli 111:119 a připsali si již šestou porážku za sebou. V dresu hostujícího celku si třetí triple-double za sebou připsal LeBron James, když si s desátým doskokem počkal až na dvě sekundy před koncem.