Basketbalisté Děčína zvítězili nad USK, Ústí si poradilo s Brnem

Vedoucí mužstvo ligy basketbalistů Brno prohrálo podruhé za sebou, v 19. kole podlehlo 90:92 v Ústí nad Labem, které si naopak připsalo už sedmou výhru v řadě. K lídrovi se tak přiblížili jeho dva nejbližší pronásledovatelé Nymburk a Děčín, kteří dnes oba doma zvítězili.

BK ARMEX Děčín - USK Praha

Brnu o víkendu skončila porážkou s Opavou po sedmi zápasech série výher a v Ústí se snažilo na vítěznou cestu vrátit marně. Na hřišti Slunety sice lídr ve třetí čtvrtině obrátil nepříznivý stav a do poslední části vstupoval se čtyřbodovým vedením, domácí ale rychle otočili a zvládli i koncovku.

Šesté Ústí táhl za vítězstvím 27 body Kristopher Martin, 15 doskoků si připsal Delvon Johnson. Za poražené měl 24 bodů a 9 asistencí Richard Bálint.

Druhý Nymburk si po nebývalé sérii tří porážek připsal třetí výhru po sobě, osmou Ostravu po prohrané první čtvrtině porazil 89:80.

Jen o skóre třetí Děčín zdolal 85:77 devátý USK Praha, který v boji o postup do osmičky utrpěl čtvrtou prohru v řadě. V dresu vítězů se blýskl třetím nejlepším výkonem sezony 34 body Ty Nichols.

Třicetibodoví střelci byli v každém týmu při výhře Kolína 95:75 nad posledním Hradcem Králové. Na rovných 30 bodů se díky proměněným 10 trojkám z 13 dostal Filip Novotný, ještě o bod víc zaznamenal hostující Maksim Šturanovič.

Vicemistr z Opavy deklasoval 105:73 Olomoucko a vyhrál potřetí za sebou, Jakub Šiřina nasbíral 15 bodů a 10 asistencí. Negativní střelecký rekord sezony zaznamenala Slavia, kterou Pardubice udržely pod padesáti body a v Praze zvítězily 75:47.