HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Basketbalisté Děčína a Prostějova načali rok vysokými výhrami, dařilo se i Pardubicím

Praha - Basketbalisté Děčína a Prostějova vstoupili do nového roku drtivými výhrami. Vedoucí tým ligové tabulky Děčín zvítězil ve Svitavách 93:49. Třetí Prostějov deklasoval doma Brno 101:63. Dařilo se i Pardubicím, které porazily Jindřichův Hradec 86:65.

Sestřih utkání Pardubice - Jindřichův Hradec

V prvním vzájemném utkání v sezoně Svitavy v listopadu v Děčíně prohrály pouze o pět bodů, ale tentokrát s favorizovaným soupeřem držely krok jen v první čtvrtině. Druhou desetiminutovku prohrály 8:28 a také v dalším průběhu už výrazně zaostávaly. Výsledkem byla nejvyšší porážka Turů v tomto ročníku - o 44 bodů. Největší debakl v sezoně utrpělo také Brno, které v Prostějově podlehlo rozdílem 38 bodů. Orli nastříleli stovku počtvrté v sezoně, proti stejnému soupeři se jim to povedlo už v listopadu.

"Jsem rád, že jsme vstoupili do nového roku takovým způsobem. Dostávali jsme Brno pod tlak, rozhodla vysoká úspěšnost střelby, zvláště trojky," řekl trenér vítězů Zbyněk Choleva. "Jediné, co nás brzdilo, byla aktivita Brna pod útočným košem, kdy jsme jim dovolili 17 útočných doskoků," uvedl kouč Prostějova, jenž v závěru dopřál ligový debut svému synovi Adamovi, který za necelé tři minuty dal pět bodů. Hanáci vyhráli posedmé za sebou.

"V první půli drželo domácí procento střelby, kdy měli úžasné trojky, z devíti pokusů jich dali sedm," řekl brněnský trenér Tomáš Pětivlas. "V šatně jsme si řekli, že budeme pokračovat v obraně a dalších činnostech a podařilo se nám přiblížit na 13 bodů. Bohužel Prostějov zapnul v obraně na takovou míru, že tam měl úsek pěti zisků za sebou a z toho poměrně rychle ve třetí čtvrtině rozhodl," uvedl.

Basketbalisté USK Praha i bez zraněných Aliče, Šafarčíka a Hájka zvítězili v Ostravě 70:57. Hosté uspěli navzdory 16 ztrátám. Skvělou střelbou z dálky k tomu přispěl Feštr, jenž proměnil všech pět pokusů na tři body. Nejlepším střelcem utkání byl s 19 body Jaromír Bohačík.