Paralympijský magazín

Basketbalisté Chomutova překvapivě porazili Kolín

Chomutov - Překvapením skončilo poslední utkání jedenáctého kola Mattoni NBL, v něž porazil poslední celek tabulky Chomutov Kolín 88:84 a odpoutal se z posledního místa. Severočeši se posunuli díky lepšímu skóre před Opavu, navíc mají jeden zápas k dobru, a to i oproti Jindřichovu Hradci, který má rovněž stejný bodový zisk.

Basketbalový koš
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Domácí Levharti si hned v první čtvrtině vybudovali náskok 14 bodů, ve druhém hracím období zvýšili až na 26:9 a dvouciferný rozdíl ve skóre drželi až do začátku poslední části. Do ní vstoupil Kolín náporem a po trojce nejlepšího střelce týmu Jelínka snížil tři minuty před koncem na 77:78. Obrat ale Chomutov nepřipustil a poprvé ve vzájemném souboji v nejvyšší domácí soutěži vyhrál.

Jelínek dal 22 bodů, Bolds přidal 21 a k tomu deset doskoků. Domácí nicméně favorita "přeskákali" pod košem 41:32, jejich nejlepšími střelci byli Fields s 23 a Bosák s 22 body.