Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Basketbalisté Chicaga dovolili dát Orlandu jen 59 bodů

Chicago (USA) - Basketbalisté Chicaga skvělou obranou znemožnili v pondělním utkání střelce Orlanda, znovu se vypořádali s absencí své hlavní opory Derricka Rose a zvítězili nad třetím nejlepším týmem Východní konference 85:59. Ze svého trenéra Toma Thibodeaua udělali hráči nového rekordmana - žádný jiný kouč nedosáhl tak rychle na stovku vítězství. Čtyřiapadesátiletému Thibodeauovi k tomu stačilo 130 zápasů, o jeden méně než držiteli dosavadního maxima Averymu Johnsonovi z působení v Dallasu.

Rozehrávač Chicaga Derrick Rose
zdroj: AP autor: Jeffrey Phelps

Bulls měli proti Orlandu motivaci, před necelými dvěma týdny s nimi utrpěli jednu z pouhých čtyř domácích porážek v této sezoně (94:99). "V Chicagu nám nakopali zadek. Pro nás to tu hodně znamenalo... Je to velké vítězství," radoval se Carlos Boozer. Sám byl lídrem ofenzivy s 24 body, k tomu přidal 13 doskoků. Náhradník John Lucas přispěl 20 body za 21 minut hry. "To hlavní ale byla naše obrana, v ní jsme zahráli zřejmě nejlépe v této sezoně," dodal Boozer.

Inkasovaných 59 bodů je dokonce nový klubový rekord ligového lídra v základní části. Bulls vyhráli pět ze šesti posledních zápasů, z toho počtvrté za sebou nastoupili bez nejužitečnějšího hráče minulé sezony Rose, který léčí třísla. Za posledních šest dnů porazili Býci všechny své nejbližší pronásledovatele ve Východní konferenci - Miami, Philadelphii i Orlando.

Všech šest pondělních zápasů skončilo výhrami hostujících týmů. Výkon dne předvedl Kevin Love, který 36 body a 17 doskoky pomohl Minnesotě k výhře 97:93 v Golden State.

Výsledky:

Atlanta - Boston 76:79, Charlotte - Philadelphia 80:105, Denver - Dallas 95:112, Golden State - Minnesota 93:97, New Jersey - Cleveland 100:105, Orlando - Chicago 59:85.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy