BBV po 25 letech

Basketbalisté Brna zdolali ve šlágru kola Děčín až po prodloužení

Basketbalisté Brna porazili ve šlágru 20. kola NBL Děčín 96:86 po prodloužení a udrželi vedení v tabulce. Od Děčína se odpoutal druhý Nymburk, který zdolal USK Praha na jeho palubovce 87:85. Uspěly rovněž čtvrté Pardubice v souboji s Opavou, Ústí nad Labem si proti Olomouci připsalo osmou výhru v řadě.

Brněnský Šimon Svoboda
zdroj: basketbrno.cz autor: Jan Russnák

Brňané byli v domácím utkání s Děčínem blízko třetí porážce za sebou, ale se závěrečnou sirénou vyrovnal trojkou na 81:81 Randy Culpepper. V prodloužení vedli hosté 86:85, ale Brno díky jedenáctibodové šňůře strhlo vítězství na svou stranu.

Vyrovnaný průběh mělo i utkání USK s Nymburkem. Hosté vyhráli první tři čtvrtiny vždy o jediný bod. V té závěrečné domácí osm sekund před koncem snížili na 85:86, avšak definitivní podobu dal výsledku jednou proměněnou šestkou Eric Lockett. USK nepomohlo ani 26 bodů Michaela Okaurua.

"Jsme opravdu velmi naštvaní z výsledku, protože se to už stalo zvykem. Po zápase každý chválí náš výkon, naši hru. Ano, hráli jsme dobře, ale opět si výhru odnáší soupeř. Být spokojen s prohrou je pro ty, kteří nemají vítěznou mentalitu, a to my nejsme. Držíme spolu a všem dokážeme, že umíme vyhrávat,“ uvedl trenér USK Francesco Tabellini.