Je nám líto, video expirovalo.

Basketbalista Veselý mění dres a míří do Denveru

Washington - Basketbalista Jan Veselý poprvé během své kariéry v NBA putuje do jiné šatny. Washington vyměnil jediného českého hráče v zámořské soutěži podle stanice CBS do Denveru za zkušeného rozehrávače Andreho Millera.

Gareth Temple a Jan Veselý z Washingtonu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Alex Brandon

Veselý se ani ve třetí sezoně v NBA neprosazoval tak, jak by si zástupci Wizards představovali. Už v listopadu vedení Washingtonu oznámilo, že nevyužije opci na prodloužení smlouvy, takže by se šestka draftu z roku 2011 měla stát po sezoně volným hráčem.

V tomto ročníku naskočil třiadvacetiletý rodák z Ostravy do 33 z dosavadních 54 zápasů Washingtonu, poslední dobou nastupoval jen na pár minut. Jeho statistiky činí v průměru 3,2 bodu a 3,4 doskoku na utkání. Washington má bilanci 26 vítězství a 28 porážek, nový Veselého klub je na tom ještě hůře. Denver totiž vyhrál jen 24 z 52 utkání a v Severozápadní divizi je předposlední.

Hlavní postavou výměny je sedmatřicetiletý Miller, který hraje NBA už patnáctou sezonu. V roce 2002 byl nejlépe přihrávajícím hráčem v lize. V historické tabulce mu patří s 8 056 asistencemi deváté místo. Součástí transakce je i odchod Erica Maynora z Washingtonu do Philadelphie, která navíc získá dvě volby v druhém kole draftu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy