Následuje
ODM 2020: Hokej

Bartoňovo působení v NBL končí, zlákal ho Braunschweig

Praha - Český basketbalový reprezentant Luboš Bartoň se nakonec dočkal zahraničního angažmá. Po krátkém působení v USK Praha přestoupil do celku New Yorker Phantoms Braunschweig, bojujícího o záchranu v německé Bundeslize.

Luboš Bartoň
zdroj: ČTK autor: Jan Škvára

Dvaatřicetiletý Bartoň čekal na zahraniční angažmá od léta, kdy mu skončila smlouva ve španělské Badaloně. I proto se v prosinci rozhodl po 14 letech vrátit do české ligy a domluvil se na dočasném angažmá v USK Praha s tím, že v případě zahraniční nabídky bude uvolněn.

Za USK odehrál pět zápasů s průměrem 17,4 bodu a 7,4 doskoku. "Samozřejmě, že pokud se musíte rozloučit s hráčem takových kvalit, není to pro žádného trenéra radostné. Byli jsme si ale vědomi od začátku, že jakmile se Luboš dostane do formy, tak jeho působení v týmu se bude počítat na dny a začne dostávat nabídky," uvedl trenér USK Ken Scalabroni.

Prohlásil, že Bartoň v klubu odvedl skvělou práci. "Je to opravdový profesionál. Pro naše mladé hráče bylo skvělé, že měli tu možnost vidět na vlastní oči, co to znamená být profesionál," dodal kouč.

Braunschweig je aktuálně v tabulce Bundesligy na 15. místě z 18 týmů. K napodobení loňské účasti v play-off mu nyní scházejí tři výhry. "Sice se teď brzdí na dně tabulky, ale jeho kvalita je mnohem vyšší. Doufám, že můj příchod povede ke zlepšení a že se tam dostanu do formy před mistrovstvím Evropy," řekl Bartoň.

Bartoň odchází do Braunschweigu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy