Barcelona potvrdila roli favorita. Na palubovce Breogánu vyhrála o šestnáct bodů

Až čtvrtá čtvrtina definitivně rozhodla o vítězství Barcelony na palubovce Breogánu v osmém ligovém kole. Favorizovaní hosté vyhráli 79:63 i díky výkonu českých basketbalistů Jana Veselého a Tomáše Satoranského.

Sestřih utkání Río Breogán – Barcelona

Barcelonští basketbalisté šli za nápravou minulé ligové porážky už od prvních minut utkání. Za celé utkání nepustili svého soupeře do vedení, ale nedařilo se jim ani příliš odskočit.

Zápas tak zůstal napínavý až do poslední čtvrtiny, do níž šla Barcelona se sedmibodovým náskokem. Ten domácí dokázali během prvních minut stáhnout na pouhé dva body, jenže pak přišla rozhodující fáze zápasu.

Barcelona zapsala patnáctibodovu šňůru, během které se domácí nezmohli ani na jeden bodový zápis, a bylo prakticky rozhodnuto. Ke konečnému vítězství přispěl největší porcí bodů, a to čtrnácti, i Jan Veselý, a k tomu přidal sedm doskoků. Tomáš Satoranský se zasloužil o sedm bodů a sedm asistencí.