Touchdown

Atlanta si poradila s Bostonem a čeká ji Cleveland

Boston - Basketbalisté Atlanty Hawks zvítězili v šestém utkání play-off na hřišti Bostonu 104:92, sérii ovládli 4:2 na zápasy a postoupili do semifinále Východní konference NBA. V něm vyzvou Cleveland Cavaliers. (VIDEO)

Hráči Atlanty
zdroj: ČTK/AP

V sérii mezi Atlantou a Bostonem si pět utkání oba týmy držely domácí neporazitelnost, ale v šestém zápase Celtics výhoda vlastního prostředí nepomohla. Atlanta ve třetí čtvrtině nastřílela 39 bodů a vypracovala si až osmadvacetibodový náskok. Boston stačil v poslední části už jen skóre zkorigovat.

"Už jsme se poučili, že proti Bostonu není žádné vedení dostatečné. Takže pro nás byla třetí čtvrtina důležitá a chtěli jsme v ní být hodně agresivní směrem dopředu," řekl Al Horford, který k výhře přispěl 15 body. Paul Millsap nastřílel o dva body více.

Bostonu nestačilo 25 bodů a 10 asistencí Isaiaha Thomase. Celtics končí v 1. kole play-off druhý rok v řadě. Hráči Hawks se budou chtít pomstít Clevelandu za loňské finále konference, které prohráli 0:4 na zápasy.

NBA - 1. kolo play-off:

Východní konference - 6. zápas: Boston - Atlanta 92:104, konečný stav série 2:4.