ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Atlanta i s Krejčím na palubovce loupila v Orlandu, Booker dal Chicagu 51 bodů

Dosud největší prostor v sezoně dostal český basketbalista Vít Krejčí. Při vítězství Atlanty v Orlandu 125:108 odehrál 18 minut. Do statistik se ale zapsal jen doskokem a asistencí, oba střelecké pokusy za tři body minul. Hvězdou večera byl Devin Booker, který nastřílel 51 bodů a dovedl Phoenix k výhře 132:113 nad Chicagem. Jayson Tatum dal 49 bodů za lídra soutěže Boston, který porazil Miami 134:121.

Paolo Banchero z Orlanda se snaží obelstít Víta Krejčího z Atlanty
zdroj: REUTERS

Krejčí po přestupu do Atlanty odehrál v osmi zápasech dohromady 21 minut, ve středu k nim přidal dalších osmnáct během jediného zápasu. Trenér ho poslal do hry už na začátku druhé půle společně s hlavními hvězdami týmu. Český reprezentant měl na starosti hlavně obranu.

V poslední čtvrtině pak hrál s dalšími náhradníky a dostal se i do zakončení, ale přes dobíhajícího obránce minul. První pokus si ale sám doskočil a následně přidal asistenci. Atlanta si ve druhém poločase v klidu hlídala dvacetibodový náskok z první půle, o což se zasloužili zejména Trae Young s 30 body a 14 asistencemi a Dejounte Murray s 27 body.

Bookerovi stačily k překonání padesátibodové hranice tři čtvrtiny. Obranu Bulls ničil střelami ze střední vzdálenosti, celkem jich trefil dvacet. "Měl jsem pocit, že je obroučka tak dvakrát větší. Vše, co jsem zvedl, šlo dovnitř," komentoval Booker svůj nejlepší výkon v sezoně. Vyhoupl se tím už na sedmé místo v tabulce střelců s průměrem 29 bodů na zápas.

Na druhé místo před Stephena Curryho z Golden State poskočil Tatum s průměrem 31,6 bodu. Na prvním místě je s náskokem dvou bodů Luka Dončič.

Tatum proti Miami trefil osm trojek a vylepšil si sezonní bodové maximum. "Už jsem párkrát dal 50 bodů a zase někdy dám. Tentokrát to nebylo třeba," řekl Tatum.

Milwaukee zvítězilo 109:103 nad New Yorkem a strůjcem úspěchu byl Janis Antetokounmpo s 37 body, 13 doskoky a 7 asistencemi. V závěru se ale vyfauloval a musel jen z lavičky sledovat koncovku, kterou 30 sekund před koncem rozhodl trojkou Grayson Allen.

Kevin Durant dovedl 39 body Brooklyn k výhře 113:107 nad Washingtonem. Nets oslavovali potřetí za sebou, Kyrie Irving přidal 27 bodů.

Los Angeles Lakers zvítězili 129:109 nad Portlandem i proto, že LeBron James přispěl 31 body a Anthony Davis zaznamenal 27 bodů a 12 doskoků.