Následuje
Panorama

Ani na posedmé se vítězství nedočkaly. Brno prohrálo i s Kayserisporem

Kayseri (Turecko) – Sedm zápasů, sedm proher. Takovou bilanci mají v Eurolize basketbalistky IMOSu Brno. Svěřenkyně trenéra Bobrovského neprolomily černou sérii ani na palubovce tureckého Kayserisporu, kterému podlehly 53:64. České hráčky dokázaly se soupeřem držet krok jen v prvním poločase, po kterém ztrácely šest bodů.

Michaela Stejskalová v brněnském dresu
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

"Je to škoda, myslím, že jsme sehráli velmi slušné utkání, vzhledem k tomu, že nastoupily i naše dorostenky," uvedl trenér Jan Bobrovský v narážce na absenci tří hráček základní pětky. Kvůli zranění postrádal Michaelu Stejskalovou, která má natržený stehenní sval, Fridu Ailiovou a Katarinu Tetemondovou. 

Mladý brněnský kádr i bez nich dokázal favoritovi dlouho konkurovat. Především se dařilo bránit španělskou vicemistryni světa Lauru Nichollsovou a jen špatná úspěšnost střelby 28 procent brzdila hostující celek od toho, aby se dostal do vedení. "V případě, že bychom zlepšili střelbu na trestných hodech, mohlo utkání z naší strany vypadat ještě lépe," přidal Bobrovský. Jeho svěřenkyně proměnily pouze 4 z 12 trestných hodů. 

V úvodu druhého poločasu se sice Brnu podařilo snížit na rozdíl dvou bodů, Kayserispor ale odpověděl desetibodovou sérií a získal zpět vysoký náskok, který do konce zápasu pohodlně kontroloval.

Kayserispor - BK IMOS Brno 64:53 (15:12, 30:24, 51:39)

Nejvíce bodů: Sandersová 14, Atasová 10, Kaltsiduová 9 - Hindráková, Smithová a Fontenetteová po 11, Mainclová a Beránková po 6. Fauly: 19:16. Trestné hody: 15/11 - 12/4. Trojky: 5:7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy