V šachu

Ani Brno Nymburk nedobylo, basketbalisté Olomoucka zničili Opavu

Basketbalisté Nymburka porazili v 7. kole nadstavby Brno 95:57 a prodloužili sérii na 38 ligových vítězství. Stejně jako v předešlých zápasech vývoj utkání zvrátili až v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 29:4. Žádné problémy nemělo Olomoucko s Opavou, kterou uzemnilo výsledkem 113:64, a drží si třetí místo v tabulce. Roli favorita potvrdily i Svitavy, když přehrály Ústí nad Labem 81:77.

Nymburku se dařilo zejména při střelbě z dálky. Prvních pět košů dali domácí zpoza tříbodového oblouku a celkem trefili 15 trojek z 25 pokusů. O jedinou tak zaostali za ligovým maximem v sezoně.

V poločase vedli úřadující šampioni o 21 bodů, Brno však i v oslabené sestavě vzdorovalo. Ve třetí části se Brno chytlo, a to zejména zásluhou Lukáše Stegbauera, který dal celkem 19 bodů. Čtvrtinu vyhrálo 26:18 a snížilo na 11 bodů. K výpadku domácích přispělo i vyloučení Alexe Davise po strkanici pod košem.

"Bojovali jsme dnes ale spíše sami se sebou. Začali jsme dobře, vedli jsme, ale asi jsme byli až moc klidní. Na to si musíme dát pozor. Nesmí se nám stát to, co ve třetí čtvrtině," řekl trenér Nymburka Oren Amiel.

Obhájce titulu se pak uklidnil i díky Petrovi Šafarčíkovi, který odehrál zatím nejlepší zápas po přestupu z Kolína, a jeho koše pomohly domácím se zase chytit šňůrou 14:0. Brnu došly síly a Nymburk v poklidu dohrál.

"Pro nás je těžké odehrát pět zápasů ve dvou týdnech v tak malé rotaci. Musíme dát hráče dohromady a zvednout se před důležitými zápasy. Snažili jsme se soupeře nepouštět pod koš, měnit obrany, ale oni jsou i dobří střelci z dálky," konstatoval trenér hostů Chrisianos Chougkaz.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - nadstavba:

Skupina A1 - 7. kolo:

Nymburk - Brno 95:57 (25:12 48:27 66:53) Nejvíce bodů: Hruban a Šafarčík po 13, P. Pumprla a Wright po 10 - Stegbauer 19, Roby 10, R. Pumprla 8.

Olomoucko - Opava 113:64 (29:17, 60:36, 81:49) Nejvíce bodů: Douglas 27, Palyza 21, Dunans 16, Pelko 14, Váňa 13 - Kvapil 15, Klečka 11, Bujnoch 9.

Svitavy - Ústí nad Labem 81:77 (21:19, 44:37, 62:54) Nejvíce bodů: Marko 27, Aiken 13, Svoboda 10 - Šteffel 21, Pecka 13, Fait 12, Šmíd 11, Svejcar a Wisseh po 10.