Svět motorů

A znovu po prodloužení. Basketbalisté Opavy prohráli s Lions

Praha – Prodloužení se stává pro basketbalisty Opavy prokleté. Slezané v něm podruhé v sezoně selhali, tentokrát v 5. kole nestačili na Jindřichův Hradec, kterému podlehli 90:94. Lions si díky tomu připsali první výhru v ročníku, Opavané naopak druhou porážku.

Opavský Jakub Šiřina (v modrém) v utkání s Brnem
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Opavští obhájci bronzu špatně začali a v úvodu druhé čtvrtiny prohrávali o 17 bodů. Přesto se jim povedl obrat a nakonec soupeři zachránil alespoň prodloužení Donald Robinson dvěma trestnými hody (81:81). Do nastavené pětiminutovky vstoupili Lions šesti body za sebou, Opava znovu vyrovnala, poslední slovo však měli hosté opět při šestkách. Skóre uzavřel dvěma trefami nejlepší střelec zápasu Robinson, autor 28 bodů.

Také Kolín se dočkal prvního vítězství v sezoně. V duelu dvou dosud neúspěšných soupeřů porazil Brno 79:64 a přenechal mu poslední místo v tabulce. O výsledku Středočeši rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 26:10 a vypracovali si vedení až o 23 bodů. Shodně 24 body se na domácí výhře podíleli Bryan Hammond a Aleš Chán.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 5. kolo:

Kolín - Brno 79:64 (28:20, 44:40, 70:50)

Nejvíce bodů: Hammond a Chán po 24, Ličartovský 9 - Dygrýn 16, Krakovič 14, Šmíd a Zachrla po 8. Fauly: 25:30. Trestné hody: 36/25 - 17/11. Doskoky: 45:40. Trojky: 6:7.

Opava - Jindřichův Hradec 90:94 po prodl. (10:25, 35:46, 58:68, 81:81)

Nejvíce bodů: Dokoupil 18, Šiřina 16, Cvek 15, Klečka, Blažek a Lyčka po 11 - Robinson 28, Zuzák 19, Novák 14, Autrey 13. Fauly: 27:24. Trestné hody: 23/18 - 28/21. Doskoky: 21:31. Trojky: 10:9.