Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Zisk pátého místa a olympijské kvalifikace. Čeští baseballisté porazili Německo na ME i podruhé

Také v duelu o páté místo na evropském šampionátu rozhodla osmá směna, ve které přidali čeští baseballisté za vyrovnaného stavu vítězný bod proti domácímu Německu. Mohli se tak radovat z další těsné výhry 4:3 a hlavně z místenky v olympijské kvalifikaci na Hry v Tokiu 2020.

Jan Novák nadhazuje míč v utkání ME s Německem
zdroj: imago sportfotodienst autor: BEAUTIFUL SPORTS/Andreas Dick

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

"Foukal vítr. Měli jsme dobré starty na pálce a mně přišlo, že celý turnaj tady ty míče létaly daleko," okomentoval svůj homerun Červenka.

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští baseballisté skončili na ME pátí a budou se rvát o OH

"Prostě jsem věděl, že když to na mě půjde, že to zahraju. Měl jsem spoustu času a konečně se štěstí přiklonilo na naši stranu," pochvaloval si hrdina utkání Schneider. Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu. "Určitě se chceme o to jedno místo poprat. Byl to jeden z cílů tohoto turnaje," uvedl chytač Červenka.

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Mistrovství Evropy v baseballu v Bonnu (Německo):

O 5. místo: ČR - Německo 4:3

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy