Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Portugalsko - Itálie

Útok na evropský bronz nevyšel. Softbalistky podlehly Britkám a doma skončily čtvrté

Po finálové skupině chtěly z domácího evropského šampionátu alespoň bronz, ale útok na medaili se nepodařil. České softbalistky nestačily na hráčky Velké Británie a po jednoznačném průběhu padly 1:5. Hlavní cíl – vybojovat si účast v olympijské kvalifikaci – Češky splnily již dříve.

Veronika Klimplová
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Rekordní jedenáctý titul získaly Italky, které ve finále zdolaly 3:2 Nizozemsko a sesadily ho z trůnu. Nizozemky mají o jedno zlato méně, žádná další země dosud na ME nezvítězila.

Domácí tým měl proti britské nadhazovačce Georgině Corrickové problémy se prosadit, připsal si pouze tři úspěšné odpaly. Zato ve třetí směně odpálila tříbodový homerun Nierissa Myersová. V páté směně po odpalu Alicje Wolné doběhly z plně obsazených met pro body dvě Britky.

O jediný český bod se postarala Lucie Petrásková, když po jejím skákavém odpalu doprostřed hřiště doběhla na domácí metu Kristýna Malá. Z taktických důvodů do posledního duelu nenastoupila nejlepší nadhazovačka Veronika Pecková.

Je nám líto, video expirovalo.
Softbalistky nestačily na Britky a na ME skončily čtvrté

"Uvědomujeme si, že Verča musí zvládnout utkání s těmi nejlepšími týmy, co jsou v Evropě nad námi. Proto jsme ji šetřily až na olympijskou kvalifikaci," řekla Petrásková. "Výsledkově se nám turnaj tolik nepovedl, chtěly jsme medaili. Zápasy byly pěkné, ukázaly nám však, že musíme zabrat více na pálce," dodala.

České softbalistky atakují stupně vítězů na ME pravidelně, nejlépe skončily dvakrát druhé, naposledy už před 18 lety. Bronzových medailí mají šest. Olympijská kvalifikace začne 23. července v nizozemském Utrechtu, o jediné místo v Tokiu se utká šest evropských a dva africké týmy.

ME žen v softbalu v Ostravě:

Finále: Nizozemsko - Itálie 2:3

O 3. místo: ČR - Velká Británie 1:5.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy