Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Účast na olympiádě v Tokiu? Šance vidím velké, řekla softbalová hvězda Pecková před ME

Je nepřehlédnutelná vzhledem ke své výšce, ale především je královnou nadhozu. Softbalistka Veronika Pecková věří, že česká reprezentace má šanci poprvé postoupit na olympijské hry. Boj o Tokio 2020 softbalistkám začne za necelé dva měsíce. Na evropském šampionátu v Ostravě musí skončit do šestého místa a o dva týdny později vyhrát olympijskou kvalifikaci v nizozemském Utrechtu.

Softbalistka Veronika Pecková
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Šance vidím veliké. Systematicky se připravujeme a makáme několik let. Bude to těžké, ale dáme do toho všechno a věřím, že to zvládneme," prohlásila Pecková.

Dvaadvacetiletá hráčka si pochvalovala, že národní tým se zvedl v útoku, do kterého ona sama nezasahuje. Jejím úkolem je obrana - nadhazovat tak, aby soupeřky co nejméně pálily, neobíhaly mety a neskórovaly. V tom je nejlepší v Evropě.

Proto se očekává, že na jejích výkonech bude záležet. "V pozici české jedničky jsem už několik let. Jde jenom o to, jak se vyrovnám s osobními nároky, které na sebe kladu. Ale snad to zvládnu," věří Pecková.

Právě psychická odolnost patří k jejím největším devizám. "Vždy byla schopna unést nejtěžší situace," konstatoval reprezentační trenér Vojtěch Albrecht. "Kromě toho, že je talentovaná, tvrdě pracuje a má už i spoustu zkušeností. Má tuhle vlastnost, kterou nemá každý. Tam bych viděl její sílu."

Je nám líto, video expirovalo.
Český softbal čeká výjimečné léto

Pecková má v současnosti jasné priority. V polovině května ji čekají státnice na Univerzitě Karlově na FTVS v oboru sportovní management. "Pak už bude jenom softbal," řekla hráčka, kterou v začátcích formoval kouč Jaroslav Korčák.

Nadšení a zanícení pro softbal z Peckové čiší. I proto cestuje po celém světě. Dvakrát už hrála ligu na Tchaj-wanu a na Novém Zélandu. "Každá destinace je jiná. Na asijské kultuře se mi líbí jejich přístup, jak jsou pokorní a strašně dřou. Na Zélandu je to opak - jsou pohodovější a berou to jako zábavu," vysvětlila Pecková.

Obě angažmá jí prý pomohla stát se lepší hráčkou, vypilovat arzenál nadhozů. "Nemám speciální styl, ale mou výhodou je, že jsem vysoká a při nadhozu skáču, tím získávám rychlost," uvedla 186 centimetrů vysoká hráčka.

Míč z její ruky může na pálkařky letět rychlostí skoro 115 km/h, ale samotná rychlost nestačí. Důležité je umístění a druh nadhozu, kterých má celkem pět. "Padák, stoupák, pomalou a rychlou zatáčku a change up (zpomalený)," prozradila.

Český softbal má letos nabitý rok. Před evropským šampionátem žen se v Praze a Havlíčkově Brodě uskuteční první mistrovství světa mužů na evropské půdě. Pálkovací sport tak má velkou šanci se zviditelnit. "Snad se dostaneme víc do povědomí fanoušků," doufá Pecková, úřadující česká mistryně se Žraloky Ledenice.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy