Následuje
Speciál

Třetí zápas Světové série rozhodl jediný bod, navrch má Cleveland

Chicago  Baseballisté Clevelandu se znovu ujali vedení ve Světové sérii. Třetí vzájemný zápas s Chaicago Cubs přitom rozhodl jediný doběh, po kterém Cleveland vyhrál 1:0 a sérii vede 2:1 na zápasy.

Baseballisté Clevelandu
zdroj: ČTK/AP autor: David J. Phillip

Cleveland obsadil v sedmé směně první a třetí metu a kouč poslal na jeden start na pálce Coca Crispa. Vnější polař, který v Clevelandu začínal kariéru a letos v létě se do klubu vrátil po 11 letech, odpálil do pravého pole a stáhl vítězný bod. "Nadhazovači téhle sérii dominují, jak se zdá, a je potřeba využít každou šanci skórovat. Nám se to dnes jednou povedlo," řekl šestatřicetiletý Crisp.

Obrana Indians už podruhé ve finále nepovolila Cubs skórovat. Tentokrát se o to zasloužili startující nadhazovač Josh Tomlin a po něm další tři spoluhráči.

Uspěl i ten poslední, Cody Allen, i když měl namále. Domácí obsadili druhou a třetí metu a odpal by znamenal nejspíš výhru Cubs. Fanoušci na stadionu šíleli, ale Allen strikeoutoval druhého metaře Javiera Baeze, kterému se v utkání nedařilo. Celkem třikrát měl spoluhráče ve skórovací pozici, ale ani jednou neodpálil.

Čtvrtý zápas je na programu znovu v Chicagu. Domácí nasadí na nadhoz Johna Lackeye a Cleveland hvězdu prvního finále Coreyho Klubera.

Sestřih utkání Chicago Cubs - Cleveland

Světová série, finále play-off baseballové MLB - 3. zápas:

Chicago Cubs - Cleveland Indians 0:1, stav série 1:2.

Zdroj
ČT sport, ČTK, mlb.com

Hlavní zprávy