Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Třebíč se dál drží v čele extraligy před brněnskými pronásledovateli

Páté kolo baseballové extraligy prohloubilo rozdíly mezi týmy na pozicích znamenajících postup do semifinále a zbylou čtveřicí. Třebíč drží první místo, brněnské kluby ale mají zápas k dobru. Eagles úspěchem ve vzájemné sérii odskočili Ostravě na rozdíl dvou výher. Nejhůře to s postupem do play-off vypadá s Hlubokou a Kotlářkou Praha, oba týmy vyhrály z dvanácti duelů pouze tři.

Richard Omelka
zdroj: baseball.cz autor: Lenka Brožová

Kotlářku totiž opět nečekal jednoduchý soupeř. Po sérii s obhájci titulu Draky narazil nováček tentokrát na vedoucí Třebíč.

Průběh série ale rozdílnému postavení obou týmů vůbec neodpovídal. Zejména první duel nabídl fantastickou bitvu nadhazovačů a na jediný doběh se tak čekalo až do poslední směny.

Svůj debut jako startér na kopci zvládl excelentně mladý David Křeček. O vítězi tak nakonec rozhodla jediná hrubka v obraně Třebíče po odpalu Jana Komorouse.

"Házelo se mi naprosto famózně. Tým mně podržel v obraně. Nebylo co vytknout," řekl po těsné výhře hrdina Kotlářky Křeček.

Další dva duely již zvládla lépe Třebíč. Druhý zápas zlomili Nuclears pěti doběhy v osmé směně po střídání na kopci Kotlářky a Třebíč díky tomu zvítězila 9:4.

Pětibodová směna rozhodla také třetí vzájemný zápas. Tentokrát se Nuclears povedlo takto přehrát soupeře již v páté směně.

Na kopci navíc měli Nuclears výborně házejícího amerického nadhazovače Camerona Lisse, jenž v šesti směnách povolil pouze jeden homerun Keibertu Petitovi.

"Nebyly to špatné zápasy, ale na pálce se ještě musíme zlepšit. Máme skvělou defenzivu, ale musíme také posouvat body domů," řekl po sérii Šimon Tuček z Kotlářky.

Brněnské derby skončilo smírně

Snad nejlákavější sérií bylo derby mezi brněnskými Draky a Hrochy. Dva velcí favorité na postup do letošní Czech series se utkali dvakrát a podělili se o výhry.

V prvním utkání se z výhry radovali Hroši po výsledku 4:2. Draci se sice ujali v druhé směně vedení, ale Hroši srovnali hned z dalšího útoku po odpalu Martina Červenky.

Stejný muž pak byl u třetího i čtvrtého doběhu Hrochů, tentokrát ale jako běžec. Jeho tým se navíc mohl spolehnout na výborně házející duo Toru Murata – John Hussey.

Druhý zápas pak nabídl souboj českých startérů Jana Vašourka a Tomáše Ondry. Zatímco Vašourek povolil Hrochům tři doběhy v šesti směnách, tak Ondra v sedmi jenom jeden.

Jenže Draci dokonale využili střídání na nadhozu soupeře, když v osmé směně nepovolili Viktoru Beránkovi zahrát jediný out a pěti doběhy otočili skóre na konečných 6:3.

Poslední dva stáhl svým prvním hitem v dračím dresu Richard Omelka, který je v týmu na hostování z prvoligového Frýdku-Místku. "Byl to vysoký fastball, který jsem si nechal přiletět a trefil to ve správný čas," řekl Omelka.

Ondřej Vank z Tempa
zdroj: baseball.cz autor: Filip Miček

V sérii mezi Sokolem a Tempem platila výhoda domácího prostředí

Také série mezi Hlubokou a Tempem Praha se hrála pouze na dva zápasy a pokaždé zvítězil domácí tým. Nejdříve v pátek Sokol pod umělým osvětlením porazil Pražany 5:2, když zářil zejména Austin Hassani na kopci.

Domácí si vytvořili rozhodující náskok ve třetí směně, kdy při plných metách odpálil třímetový odpal Matěj Vlach a Hluboká odskočila do vedení 3:0.

Druhé utkání bylo ještě vyrovnanější, rozhodla až dohrávka deváté směny. Za stavu 1:1 si nejdřív Michal Zelenka vystál metu zdarma, aby se o chvíli později hrdinou stal Matěj Pláteník, jenž jej stáhl pro vítězný doběh.

Eagles dvakrát porazili Ostravu

Všechny tři zápasy série mezi Eagles Praha a Arrows Ostrava se hrály v hlavním městě a domácí této výhody dokázali využít v zisk dvou výher.

Hned v prvním utkání porazili Arrows 6:2, zejména díky výbornému výkonu japonských nadhazovačů. Ti ostravským pálkařům povolili pouze dva úspěšné odpaly.

Druhý duel již měli ostravští rozehraný mnohem lépe, když po šesti směnách vedli 5:0. Jenže pak vystřídali startujícího Jana Tomka a Eagles najednou ožili.

V dohrávce sedmé směny se domácím povedl málo vídaný úkaz, když tři pálkaři po sobě odpálili homerun a najednou bylo srovnáno.

Mladý Jan Kozel na kopci Ostravy zůstal na kopci i na startu dohrávky osmé směny, ale ani tady se nedokázal chytit, a rozjetí pálkaři Eagles mu nakonec nadělili dohromady deset doběhů. Domácí po tomto comebacku vyhráli 11:5.

Ve třetím zápase Pražané hned v úvodu přišli kvůli zranění o Jana Výboru, jehož zastihl úvod sezony ve výborné formě. Ostrava zabrala naplno na pálce, když zaznamenala celkem 15 úspěšných odpalů a vyhrála 8:6.

"Série se hodnotí těžko, jelikož jsme ji nevyhráli. Druhý zápas nám utekl, ale dokázali jsme se vrátit ve třetím, takže určité pozitivum tam je. Musíme pracovat dále a hrát každý zápas, jako by to bylo play-off," hodnotil sérii catcher Ostravy Michael Vykoukal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články