Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Tampa porazila Dodgers a světová série je opět vyrovnaná

Ve Světová sérii je stav opět nerozhodný. Baseballisté Tampy v divokém závěru vyrovnali finále MLB. Rays před dohrávkou poslední směny prohrávali s Los Angeles Dodgers o bod, ale nakonec zvítězili 8:7 a stav Světové série je 2:2. Hráče z Los Angeles dělil v sobotu jeden aut od výhry, ale po odpalu Bretta Phillipse udělali dvě chyby v poli a Kevin Kiermaier a Randy Arozarena dvěma body rozhodli. 

Chris Taylor z LA Dodgers slajduje ve Světové sérii
zdroj: ČTK/AP autor: Eric Gay

Vítězný doběh utkání byl dost bláznivý. Arozarena mezi třetí a domácí metou v přemíře snahy upadl a Dodgers mezitím už přihodili míč na chytače Willa Smithe, takže se Kubánec začal vracet na třetí metu. Smith ale míč upustil, proto se Arozarena znovu rozběhl k domácí metě a skluzem po břiše získal vítězný bod Rays.

"Chtěl jsem se alespoň vrátit na trojku, ale nakonec jsem doběhl domů. Jsem nadšený," radoval se Arozarena, který ve čtvrté směně homerunem zaznamenal první bod Rays. Byl to už jeho devátý homerun v play-off a je novým rekordmanem.

"Zase jsme ukázali, jak jsme skvělý tým. Hrajeme jeden pro druhého a to z nás dělá velký tým. Všichni toužíme po výhře a společně pro ni jdeme," řekl Phillips a ke koncovce dodal: "Neuvěřitelné. Baseball je prostě zábavný."

Dodgers po pěti směnách vedli 3:2 a jejich útok táhli Cory Seager a Justin Turner: oba dali homerun a měli po čtyřech odpalech. Rays ale odpálili homerunů více, za plot míč poslali i Hunter Renfroe, Brandon Lowe a Kiermaier.

"Hodně to bolí. Musíme to ale skousnout a otočit list. Věřím, že jsme odolní a zvládneme to," řekl manažer Los Angeles Dave Roberts. V pátém utkání znovu spoléhá na hvězdného nadhazovače Claytona Kershawa.

Světová série, finále baseballové MLB v Arlingtonu (USA) - 4. zápas:

Tampa Bay Rays - Los Angeles Dodgers 8:7 (stav série 2:2).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy