Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Století trápení je zapomenuto, Cubs slaví titul ve Světové sérii

Cleveland - Po nekonečných 108 letech slaví baseballisté Chicaga Cubs třetí titul ve Světové sérii MLB. V rozhodujícím sedmém finále zdolala Medvíďata v deštěm krátce přerušeném utkání Cleveland Indians 8:7 v nastavené 10. směně. Celek z Chicaga navázal na dva své triumfy z let 1907 a 1908, naopak Cleveland své sedmdesátileté čekání na trofej neukončil.

Radost baseballistů Chicaga Cubs
zdroj: USA TODAY Sports autor: Charles LeClaire

Triumf Cubs, kteří čekali na vítězství v soutěži nejdéle ze všech klubů, odstartoval velké oslavy v ulicích města. Chicagský tým přitom ve finálové sérii s Indians prohrával už 1:3 na zápasy, jako první po 31 letech ale přesto nakonec vyhrál.

"Je to skutečností! Je to realita. Chicago vyhrálo Světovou sérii!" křičel do světa první metař Cubs Anthony Rizzo krátce po posledním autu. "Dokázali jsme to. Jsme šampioni. Řeknu vám, je to neuvěřitelné. Jsme mistři," zářil nadšením.

V sedmém utkání už vedli Cubs 6:3, ale čtyři auty před koncem domácí Indians vyrovnali. Rozhodla až první nastavená 10. směna, před kterou byl zápas na sedmnáct minut přerušen kvůli silnému dešti.

Je nám líto, video expirovalo.
Baseballisté Chicaga Cubs vyhráli po 108 letech MLB

Pak vnější polař Ben Zobrist stáhl dvoumetovým odpalem jeden ze dvou bodů Cubs a Cleveland už přidal v dohrávce jen bod. "Byla to impozantní bitva," shrnul finále její nejužitečnější hráč Zobrist.

"Poslední tři zápasy jsme poslouchali písničky z filmu Rocky Balboa a připomínalo to opravdu zápas těžkých vah. Rána střídala ránu a Indians se nevzdávali. Všichni hráli srdcem a ani teď nemůžu uvěřit, že máme trofej, na kterou klub tak dlouho čekal," dodal.

Cubs už nyní nikdo nemůže nazývat roztomilými žabaři, jak se jim říkalo, protože nikdy nic nevyhráli. Padla i tzv. "kozlí kletba" trvající od roku 1945. "Prokletí je fuč, už je historií a my jsme šampioni," hlásil fanoušek Cubs Rodrigo Gonzales.

"Gratuluji Clevelandu, protože ukázal srdce, skvělou hru a teď to pro ně musí být těžké. Mají ale náš obrovský respekt," řekl kouč Chicaga Joe Maddon. "Odcházíme smutní, a přesto s hlavou vztyčenou, protože tahle série byla úchvatná, výjimečná, výborná a udělali jsme maximum," řekl trenér Indians Terry Francona.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy