Následuje
ODM 2020: Klávesové nástroje

Srovnáno. O Vítězi Světové série rozhodne až poslední 7. duel

Kansas City – Drama nekončí. O vítězi Major League Baseball rozhodne až poslední sedmý zápas finálové série. Baseballisté Kansas City Royals porazili díky sedmi bodům ve druhé směně San Francisco Giants vysoko 10:0 a srovnali stav Světové série na 3:3. Rozhodující zápas se v Kansasu bude hrát dnes. 

Baseballisté Kansasu stále živí naději na titul
zdroj: ČTK/AP

Každý z týmů má za sebou 162 zápasů základní části, tři kola play-off, ale vítěze MLB nakonec určí znovu po třech letech jediný duel. San Francisco může získat třetí titul za pět let (vyhrálo v letech 2010 a 2012), Kansas City usiluje o první výhru po 29 letech.

"Je vzrušují a skvělé pro baseball, že rozhodne až sedmý zápas," řekl trenér Giants Bruce Bochy. "Každý sní o tom, že rozhodne sedmé utkání v poslední směně při dvou autech homerunem. Je to výjimečný zápas," přidal kouč Royals Ned Yost.

Statistika hovoří pro hráče Kansas City. Hrají v domácím prostředí a takový tým vyhrál posledních devět rozhodujících zápasů Světové série. Giants si zahrají popáté v historii sedmý zápas finále MLB a v předchozích čtyřech ani jednou neuspěli.

Navíc mají Royals i psychickou výhodu. Před šestým zápasem prohrávali 2:3, ale nadhazovač Yordano Ventura odházel skvělých sedm směn. Jeho spoluhráči naopak zničili startéra Giants Jaka Peavyho už ve druhé směně, ve které doběhli pro sedm bodů.

"Ventura byl báječný a na pálce jsme se zvedli," chválil trenér Yost. "Co se stalo, stalo se. Jedna směna nás zabila," řekl Bochy k prohře v šestém utkání a dodal: "Tenhle tým je nezlomný, bojovný a dostane se z toho." 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy