Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Španělé nepovolili českým baseballistům ani bod, rozhodli už v prvních třech směnách

Čeští baseballisté prohráli na domácím mistrovství Evropy se Španělskem 0:9 a v základní skupině A skončili na druhém postupovém místě. Přímý přenos čtvrtfinálového utkání Velká Británie – Česko sledujte ve čtvrtek od 18:20 na ČT sport a ctsport.cz.

Češi zaznamenali před vyprodanými tribunami v Ostravě první porážku a nenavázali na předchozí triumfy nad Rakouskem (9:0) a Řeckem (14:0).

Španělé oplatili týmu Pavla Chadima loňskou porážku z finálového utkání o postup na World Baseball Classic, kde podlehli v Regensburgu 1:3.

"Bylo vidět, že v nich ten Regensburg zůstal a já jim tleskám. Byli dnes lepší," řekl trenér Chadim. "To, že na nás byli takhle připravení, mluví o tom, jak moc nás chtěli porazit. Také jsme chtěli jít na druhý tým vedlejší skupiny a být ve čtvrtfinále vedení jako domácí. Nepodařilo se to, ale jsme rádi, že máme druhou šanci tenhle výsledek odčinit," doplnil.

"První dva zápasy se nám tu extrémně vydařily a podařilo se nám, na co jsme sáhli. Musíme teď udělat vše pro to, abychom se z toho oklepali a vrátili se třeba ve čtvrtek k výkonu z prvních dvou zápasů," podotkl Chadim.

Závěrečné utkání domácího týmu na stadionu Arrows Ostrava proti osmnáctinásobným medailistům z ME fanoušci vyprodali.

Češi zůstali na rozdíl od zápasů s Rakouskem a Řeckem v úvodních směnách bez bodu, naopak Španělé ve druhém inningu udeřili.

Nejprve stáhli dva body po homerunu Gabriela Lina a poté doběhli při nadhozech Marka Minaříka také Engel Beltre a Omar Hernandez. Národní tým inkasoval poprvé na turnaji.

"Na začátku jsme udělali drobnou chybičku. Když je chybička, musíte házet více nadhozů. A když házíte víc nadhozů, nejste už tak rychlí, přesní a vše se to pak motá jako kolo z kopce," uvedl Chadim.

Minaříka nahradil po 51 nadhozech na "kopci" Filip Čapka, ani změna ale nepomohla. Ve třetí směně přidal tříbodový homerun Wander Encarnación a do konce inningu narostlo vedení Španělů už na 8:0.

Útok soupeře zastavil až nově příchozí Jan Novák. Čeští pálkaři se ale nedokázali prosadit přes nadhazovače Pabla Guilléna, který si připsal sedm strikeoutů.

Španělé navíc drželi úspěšnou bilanci na kopci i po jeho vystřídání a přidali další bod po homerunu Hernandeze. Utkání pak dotáhli k třetímu vítězství a prvnímu s čistým kontem.

"Nikdo neprohrává rád. Budu ale věřit, že nám to třeba do příště pomůže. Tím bych to uzavřel," dodal kouč.

Čtvrtfinále v Brně by měli Češi odehrát před 2500 diváky. Organizátoři ještě navýšili na stadionu místních "Draků" kapacitu o dalších pět set míst.

Baseballisté usilují v domácím prostředí o historicky první medaile, dosud byli nejlépe čtvrtí rovněž na domácím šampionátu v roce 2014.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články