Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Softbalisté na závěr MS podlehli Japonsku a obsadili konečné deváté místo

Čeští softbalisté zakončili mistrovství světa v Aucklandu těsnou porážkou od Japonska 4:5 po třetí nastavené směně a obsadili konečné deváté místo. Asijský soupeř, který na Novém Zélandu obhajoval stříbro z havlíčkobrodského šampionátu v roce 2019, skupinu o sedmé až dvanácté místo ovládl bez porážky. Před českým týmem se umístil ještě domácí Nový Zéland, s kterým výběr trenéra Jaroslava Korčáka prohrál v úplném úvodu turnaje (1:3).

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští softbalisté podlehli Japoncům a na MS skončili devátí

Proti Japonsku se blýskli homeruny George Harris a Vojtěch Buchner. Po prvním odpalu za bariéru Češi zlomili ve druhé směně nerozhodný stav a šli do vedení 2:0, soupeř ale skóre otočil. Buchnerova trefa v šestém dějství pak znamenala návrat do vedení (4:3), ale Japonci hned vzápětí vyrovnali. O vítězi potom rozhodla až desátá směna, ve které doběhl na domácí metu Seii Kuroiwa.

Český tým zakončil turnaj s vyrovnanou celkovou bilancí 4-4. Maximem jedenáctinásobných evropských šampionů na MS je šesté místo z roku 2000, před třemi lety v domácím prostředí skončili osmí.

O titul se v neděli utkají Austrálie a Kanada, o bronz budou hrát Američané s obhájci titulu Argentinci.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články