Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Přiletěl, viděl, trénoval. Hvězdný Cal Ripken učil mladé baseballisty, jak na homerun

Do Česka přiletěla hvězda MLB Cal Ripken Jr. Vítěz Světové série neztrácel čas a vedl ukázkové tréninkové jednotky mladých baseballistů z českých a evropských týmů. Mimo jiné prozradil, jaké je tajemství správného odpalu.

Cal Ripken vede v Praze trénink mladíků
zdroj: ČBA

"Pro mě je to zázrak a splnění snu. Teprve teď jsem uvěřil tomu, že je tady," prohlásil předseda České baseballové asociace Petr Ditrich.

Cal Ripken odehrál v baseballové MLB 2632 zápasů v řadě. Devatenáctkrát se dostal do výběru pro All Star Game, dvakrát získal MVP a byl zvolen do Síně slávy. Do Evropy přiletěl vůbec poprvé.

Během sobotního tréninku na Eagles Praha legenda týmu Baltimore Orioles prozradila dětem, jak správně odpalovat. "Naprosto klíčové je správné načasování a hodně moc tréninku. Základní síla vychází ze zadní nohy," předváděl přímo na hřišti Ripken, který nechyběl ani v jednom zápase MLB po dobu 16 let.

Je nám líto, video expirovalo.
Do Česka přijela baseballová legenda

"Děti byly skvělé. Bylo jich zde hodně a trénovali jsme na několika pozicích. Byla to velká zábava," uvedl Ripken.

"Cestoval jsem do Japonska, Nikaraguy nebo do Číny a jazyk baseballu je vždycky stejný. Velice se těším, až se dozvím více o českém baseballu. Zatím jsem viděl, jak vypadal tento komplex na Eagles Praha před dvaceti lety, jaké změny prodělal. I z toho je vidět, jak je tento sport v České republice čím dál populárnější," dodala legenda.

Zdroj
Česká baseballová asociace

Hlavní zprávy