Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Při baseballu v Texasu se zabil fanoušek po pádu z tribuny

Arlington - Při čtvrtečním baseballovém zápase MLB v Texasu zemřel po pádu z tribuny fanoušek, když se snažil chytit míček. K tragédii, letos už druhé během elitní baseballové ligy v zámoří, došlo ve druhé směně. Muž sledoval utkání domácího týmu Rangers proti Oaklandu s malým synem. Fanoušek se natahoval po míčku, který do tribun hodil Josh Hamilton, jenže přepadl přes zábradlí a spadl na hlavu ze šesti metrů na dlažbu. Vedle sedící divák se jej pokusil ještě zachytit, ale neúspěšně.

Podle svědků byl fanoušek na nosítkách ještě při vědomí a nabádal okolí, aby se postaralo o jeho syna. "Tato tragická událost nás všechny velmi zasáhla, naše myšlenky a modlitby jsou s jeho rodinou," uvedl prezident texaského klubu Nolan Ryan.

Po jeho boku sledoval zápas i bývalý americký prezident George Bush mladší, který je bývalým spolumajitelem klubu a častým návštěvníkem na stadionu. Texas v pochmurné atmosféře utkání vyhrál 6:0.

Podobné tragédie nejsou při zápasech MLB ničím výjimečným, neboť míček je pro fanoušky cenným suvenýrem. První letošní oběť nicméně v květnu na stadionu v Coloradu spadla při jízdě po zábradlí na schodišti.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy